Bieg z 82-letnią historią w tle

Dokładnie setka biegaczy wystartowała w 38. Półmaratonie Szlakiem Walk nad Bzurą. Impreza sportowa upamiętniająca losy polskich bohaterów sprzed 82 lat odbyła się w niedzielę 12 września.

Uroczyste otwarcie zawodów miało miejsce na stadionie przy ul. Warszawskiej. Uczestników półmaratonu przywitał dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski. O historii kampanii wrześniowej 1939 roku na terenie ziemi sochaczewskiej mówił wiceminister Aktywów Państwowych, Maciej Małecki. Poseł z naszego miasta oddał też symboliczny wystrzał do startu rundy honorowej wokół stadionu.

Następnie biegacze wsiedli do autobusów i przejechali na miejsce startu ostrego, na boisko Szkoły Podstawowej w Kamionie Poduchownym. Trasa wiodła przez miejscowości: Witkowice, Brochów, Malanowo i Konary. Zawodnicy wbiegali do Sochaczewa ul. Wyszogrodzką, i zmierzali do mety na stadionie.W międzyczasie przy ul. Warszawskiej odbył się mini bieg dla dzieci, na dystansie 200 metrów. Wystartowało 30 młodych zawodniczek i zawodników. Wszyscy otrzymali medale i nagrody, a najlepsi również puchary.

Zwycięzcą półmaratonu został Tomasz Mikulski, który pokonał 21-kilometrową trasę w godzinę i niespełna 17 minut. Pierwszą kobietą na mecie była Izabela Rutkowska. Na mecie magrodzono najlepszych zawodników w kategoriach open i w grupach wiekowych, wśród kobiet i mężczyzn. Dodatkowo przyznano statuetki dla najmłodszego i najstarszego zawodnika, najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z powiatu sochaczewskiego. Tradycyjną, nagrodę za zajęcie 72. miejsca w klasyfikacji generalnej (72 lata miał pomysłodawca półmaratonu – Jan Cembrzyński) otrzymała Iwona Drzewiecka-Gajda. Kompletna klasyfikacja zawodów dostępna jest na stronie organizatora półmaratonu: www.mosir.sochaczew.pl.

Nagrody wręczali wiceprzewodniczący rady miejskiej Edward Stasiak i Arkadiusz Karaś, członek zarządu powiatu i zastępca dyrektora MOSiR Anna Pawłowska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM – Agata Kalińska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Sochaczewie – Marcin Odolczyk.

Klasyfikacja 38. Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą

Bieg Malucha

Dziewczynki: 1. Urszula Radzikowska, 2. Gabriela Banaszek, 3. Alicja Banaszek

Chłopcy: 1. Jan Gajda, 2. Adam Szulgostowski, 3. Sebastian Buda

Półmaraton:

Mężczyźni: 1. Tomasz Mikulski, 2. Maciej Kwarta, 3. Wojciech Dudek

Kobiety: 1. Izabela Rutkowska, 2. Ewa Guszcza, 3. Agnieszka Adamczuk

 UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz