Bezpieczne przejścia w gminie Młodzieszyn

Gmina Młodzieszyn otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, tym razem na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

Opracowano i złożono wniosek o dofinansowanie projektu i budowy dwóch przejść dla pieszych w miejscowości Kamion Poduchowny na drogach nr 380311W oraz 380301W, który uzyskał dofinansowanie w wysokości 117.600,00zł, stanowiące 80% całości inwestycji, która wyniesie blisko 150 tys. zł.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zostaną zaprojektowane i wybudowane dwa nowe przejścia dla pieszych.

Przejścia powstaną w bliskiej lokalizacji szkoły podstawowej, filii bibliotecznej, przystanku autobusowego oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Zaprojektowanie przejść dla pieszych w tych miejscach jest niezwykle ważne dla lokalnej społeczności ze względu na duże natężenie ruchu drogowego w tych lokalizacjach.

„Cieszy mnie kolejne pozyskane dofinansowanie. Od zawsze zależy mi na poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w najbardziej newralgicznych miejscach. Powstanie w tym rejonie przejść dla pieszych ochroni pieszych uczestników ruchu drogowego, gdyż zwróci uwagę kierowców, którzy zachowają większą ostrożność podczas jazdy.”-podkreśla Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk

Poniżej zamieszczamy link do zatwierdzonej listy rankingowej zadań, które uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych:

https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/lista-zadan-rekomendowanych-do-dofinansowania-w-ramach-rzadowego-funduszu-rozwoju-drog-z-26-lipca-2021-roku-nabor-z-9-marca-2021-r

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz