Dzień otwarty inżyniera budownictwa

Reklamy

Nowelizacja przepisów prawa budowlanego, ukierunkowanie na zmniejszanie listy robót budowlanych, które wymagają uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, uproszczenie i przyspieszenie czynności realizowanych w ramach procedur administracyjnych w obszarze budownictwa – te, i wiele innych zagadnień poruszanych było na spotkaniu specjalistów z prywatnymi inwestorami.

W sobotę, 25 września, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przeprowadzono akcję „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu”. Podobne inicjatywy miały miejsce w całej Polsce. Porady były bezpłatne, w Sochaczewie skorzystało z nich wielu mieszkańców z różnych stron naszego powiatu.

Głównym celem akcji Polskiej Izby Inżynierów Budowalnych była pomoc indywidualnym inwestorom, szczególnie właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań, przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych.

Na każdym z etapów tworzenia, użytkowania lub modernizacji obiektu budowlanego, pojawia się mnóstwo pytań. Najczęściej dotyczą one dokumentacji, procedur prawnych, wyboru kierownika budowy, materiałów i technologii, które zostaną wykorzystane. Podczas spotkań w sochaczewskim Starostwie Powiatowym inżynierowie należący do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze swoją branżą. Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

– Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Padło wiele ciekawych pytań, na które staraliśmy się skrupulatnie odpowiadać. Przede wszystkim dotyczyły one budowy, rozbudowy, przebudowy, czy projektowania domów. Udzielaliśmy też porad, jak należy prowadzić przeglądy obiektów i jak powinno się je realizować – mówił Grzegorz Trybuł, jeden ze specjalistów udzielających porad.

Wśród konsultantów obecny był też Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego inż. Waldemar Orliński, koordynator akcji w powiecie sochaczewskim. Na pytania przybyłych mieszkańców odpowiadali też m.in. Zbigniew Wrona, Andrzej Pawlak, Marek Skóra – specjaliści z Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz