60 mln na budowę sądu

– Doprowadziliśmy do tego etapu, że sąd na pewno powstanie, że rusza cały proces inwestorski, wszystkie formalności związane z przetargiem. Przede wszystkim są zabezpieczone pieniądze na budowę, by za jakiś czas wbić w tym miejscu pierwszą łopatę – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś.

Dziś na polach czerwonkowskich, gdzie ma powstać nowa siedziba Sądu Rejonowego w Sochaczewie, minister Woś złożył podpis pod uzgodnieniem programu inwestycji dla zadania pod nazwą „Budowa budynku dla Sądu Rejonowego w Sochaczewie przy ul. Olimpijskiej”.

Jak mówił minister Woś, dziś jest bardzo ważny dzień, bo podpisem złożonym w gronie ludzi od lat zaangażowanych w walkę o to, by poprawić warunki sprawowania wymiaru sprawiedliwości w Sochaczewie, kończy się etap rozmów, uzgodnień, znaków zapytania, a pojawia się konkret.

– On uruchamia proces związany z tworzeniem dokumentacji, potem przetargu i w końcu budową. Jest przyznane na tę inwestycję 60 mln zł – poinformował.

I dodał, że nie było łatwo wyasygnować tak dużą kwotę, ale było to konieczne, bo obecne warunki w jakich pracują sędziowie, urzędnicy sądowi, obsługiwani są klienci sądu, należy pilnie poprawić.

– Cieszę się, że na działce pozyskanej we współpracy z samorządem powstanie piękny budynek o powierzchni 5 tys. m2,  jeden z  najnowocześniejszych budynków w sądownictwie w Polsce, z godnymi warunkami dla pracowników i dla mieszkańców korzystających z jego usług. Ten podpis gwarantuje środki na inwestycję – podsumował minister Michał Woś.

Na koniec podziękował władzom samorządowym, poprzednim i obecnemu prezesowi sądu, a szczególnie ministrowi Jackowi Ozdobie. Jak wspomniał, gdy powołano go na stanowisko wiceministra, do którego zadań należy m.in. czuwanie nad budżetem ministerstwa sprawiedliwości i inwestycjami publicznymi, w pierwszych godzinach urzędowania Jacek Ozdoba przekazał, że w Sochaczew czeka na nowy sąd, że trzeba się tym zająć jak najszybciej i nadać inwestycji właściwe tempo.

Jak mówił, Sochaczew ma w osobie ministra Ozdoby wielkiego przyjaciela w rządzie i podkreślił, że w sprawy miasta bardzo mocno zaangażowani są wszyscy posłowie zjednoczonej prawicy, w tym oczywiście poseł Maciej Małecki.

W konferencji prasowej oprócz ministra Wosia wzięli udział także: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba, Prezes Sądu Apelacyjnego w Łodzi Tomasz Szabelski, dyrektor Sądu Apelacyjnego w Łodzi Adam Uznański, dyrektor Sądu Okręgowego w Płocku Elżbieta Krajewska, Prezes Sądu Rejonowego w Sochaczewie Roman Ochocki, dyrektor Sądu Rejonowego w Sochaczewie Magdalena Mikołajczyk, były prezes Sądu Rejonowego w Sochaczewie Jacek Woźnica, burmistrz Piotr Osiecki oraz radna rady miejskiej Selena Majcher, która na spotkaniu reprezentowała ministra, posła ziemi sochaczewskiej Macieja Małeckiego.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz