22 września bez biletu w ZKM

fot. archiwum
By jak najwięcej kierowców zachęcić do zostawienia ukochanych czterech kółek choć na jeden dzień w garażu i korzystania z transportu publicznego, od 2000 roku na całym świecie obchodzony jest „Dzień bez samochodu”. Po raz kolejny w obchody włącza się sochaczewski Zakład Komunikacji Miejskiej.

Jak mówi dyrektor ZKM Beata Furman, burmistrz zaproponował, by 22 września zakład świadczył przewozy nieodpłatnie. W poprzednich latach w „Dniu bez samochodu” z darmowych przejazdów mogli korzystać tylko sochaczewianie, i do tego musieli okazać dowód rejestracyjny samochodu. W tym roku autobusy będą dostępne dla wszystkich, również na trasach wchodzących na teren ościennych gmin.

– 22 września wszyscy pasażerowie korzystają z usług ZKM za darmo. Tego dnia nikt nie będzie sprawdzał biletów – mówi dyrektor Furman. – Poza walorem ekologicznym, traktujemy akcję jako formę promocji. Być może znajdą się osoby, które uda się przekonać, że dojazd do pracy, czy na stację PKP, z wykorzystaniem komunikacji miejskiej może być sprawny i komfortowy. W ostatnich latach, także w ramach projektu „Sochaczewski eko-bus” poczyniliśmy duże inwestycje w poprawę warunków naszych przewozów.

Nikt nie kryje, że od chwili rozpoczęcia nowego roku szkolnego sytuacja na drogach jest trudna. Przez remonty mostu na Bzurze, ulic Płockiej i 15 Sierpnia (ten ostatni wkrótce się kończy) korki w godzinach szczytu wydłużyły się, a przez to czas dojazdu do szkół, przedszkoli, miejsc pracy. Może jeśli część kierowców tego dnia zdecyduje się przesiąść do autobusu – wszyscy na tym skorzystamy.

Pozostawienie samochodu i przesiadka do komunikacji miejskiej, to też inna istotna korzyści. Nie trzeba się martwić o znalezienie wolnego miejsca parkingowego.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz