ZWYCIĘSTWO NA DOBRY POCZĄTEK

fot.pixabay

PILKA NOŻNA Warszawska liga okręgowa

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu Teresin wystąpił osłabiony brakiem m.in. Kacpra Bargła i Adriana Biniendy, za to z nowymi twarzami: na stoperze zagrał doświadczony Marcin Welk, z ławki zaś po przerwie weszli: Jakub Kowalski i Kacper Pietrzak. Przeciwnik rezerwy pruszkowskiego Znicza to zespół młody, bez kompleksów, zdolny napsuć sporo krwi nawet najlepszym.

Teresin w zawody wszedł dobrze, piłkarsko od początku dominował, raziła jednak ogromna nieskuteczność pod bramką gości. Mimo że okazje były, głównie strzały z dalszej odległości, na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem bezbramkowym.

Od początku drugiej części goście uwierzyli, że mogą z Teresina wywieźć korzystny wynik i zaczęli coraz poważniej zagrażać bramce Konrada Drązikowskiego. Wtedy to właśnie podopieczni Sebastiana Kęski przeszli na wyższy poziom i zaczęli pokazywać, kto w sobotę rządzi na boisku. Najpierw w 57. minucie po rzucie wolnym Mateusza Struzika – z lewej części boiska – celną główką popisał się Kamil Smoliński. Kilka minut później po kolejnej asyście Mateusza, znakomitym strzałem z dość trudnej pozycji popisał się Sebastian Parśniak. Wtedy gra zupełnie się uspokoiła, a Teresin grał już do końca swoje.

W 79. minucie Roman Sosnovskyi oddał wyśmienity strzał z dalszej odległości, podwyższając prowadzenie. W samej końcówce meczu Kamil Stencel świetnie dośrodkował z rzutu rożnego z lewego narożnika, a celną główką popisał się Marcin Welk, zdobywając w swoim teresińskim debiucie bramkę pieczętującą efektowne zwycięstwo.

Zawsze dobrze wygrać jest pierwszy mecz sezonu, gdyż te trzy zdobyte punkty do końca będą miały swoją wartość.

Za tydzień w sobotę 21 sierpnia o godzinie 11.00 w meczu drugiej kolejki do Teresina zawita jak zwykle silna Chlebnia i na pewno nie zabraknie wielkich piłkarskich emocji.

KS Teresin – Znicz II Pruszków 4:0 (0:0)

Bramki: Kamil Smoliński (57 min.), Sebastian Parśniak (64 min.), Roman Sosnovskyi (79 min.), Marcin Welk (87 min.)

KS Teresin: Drązikowski – Szewczyk, Smoliński, Welk, Popławski – Giś, M. Bauman (82 Izak), Struzik (68 J. Kowalski), Parśniak (P. Bauman), Sosnovskyj (87 Pietrzak) – Stencel

Wyniki I kolejki

KS Teresin – Znicz II Pruszków   4:0

MKS Polonia Warszawa – Sparta Jazgarzew 6:0

Ryś Laski – Pogoń II Grodzisk Mazowiecki 2:2

Błonianka II Błonie – Ożarowiaka Ożarów Mazowiecki 2:0

LKS Chlebnia – Okęcie Warszawa   4:1

Korona Góra Kalwaria – Laura Chylice 3:4

GKS Podolszyn – GLKS Nadarzyn   0:3

KS Blizne – Grom Warszawa (mecz został przełożony)

KST

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz