Zmiany na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół w Teresinie

Krzysztof Paradowski został nowym dyrektorem Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. Na stanowisku zastąpił Ewę Odolczyk, która zrezygnowała z tej funkcji po sześciu latach pracy. W czwartek, 26 sierpnia oficjalnie pożegnano i powitano szkolne władze.

W oficjalnym przekazaniu obowiązków nowemu dyrektorowi oraz podziękowaniu za dotychczasową pracę byłej już dyrektor uczestniczył Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski oraz Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji – Składamy pani podziękowanie za rzetelne i sumienne pełnienie funkcji dyrektora szkoły. Wyrażamy nasze słowa uznania i wdzięczności za bardzo dobrą współpracę na rzecz lokalnego środowiska oświatowego. Współpraca z panią była dla nas wielką przyjemnością. Cechowała się ona wysokim stopniem profesjonalizmu, kreatywnością oraz wzajemnym zrozumieniem, przynosząc jednocześnie pożądane efekty w zakresie podnoszenia jakości i rozwijania kształcenia zawodowego powiatowej placówki w Teresinie – mówił wicestarosta Głuchowski podkreślając, że za kadencji dyrektor Ewy Odolczyk teresińska szkoła odrodziła się i zyskała nowe oblicze. – Zawsze mogliśmy liczyć na pani pomoc, wsparcie i operatywność. Dziękujemy za realizowanie zadań oświatowych oraz wspierających edukacyjną funkcję szkoły, którą zarządzała pani w latach 2015-2021 – dodała dyrektor Opasiak.

Uroczyście powitano też nowego dyrektora Krzysztofa Paradowskiego, któremu wicestarosta Tadeusz Głuchowski oficjalnie wręczył uchwałę Zarządu Powiatu w Sochaczewie z dnia 20 sierpnia br. w sprawie powierzenia mu stanowiska. Kierować Zespołem Szkół w Teresinie ma do 31 sierpnia 2026 roku Krzysztof Paradowski ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie, w Zespole Szkół w Teresinie uczy od dwunastu lat, jest nauczycielem mianowanym, od roku był też kierownikiem kształcenia praktycznego.

– Pan Paradowski od początku dał się poznać, jako osoba bardzo zaangażowana w swoją pracę, dobry pedagog, nauczyciel i wychowawca młodzieży. Na bieżąco ulepsza swój warsztat pracy poprzez różnego rodzaju formy doskonalenia zawodowego. Poszukuje nowatorskich metod i form nauczania i wykorzystuje je w swojej pracy. Posiada kwalifikacje do nauczania przedmiotów zawodowych z zakresu mechaniki i logistyki. Z własnej inicjatywy podejmuje się różnych zadań i czynności dodatkowych. Wiele czasu poświęca uczniom zdolnym, biorą oni udział w różnego rodzaju konkursach oraz inicjatywach lokalnych, potrafi inspirować młodzież do działań na rzecz środowiska, sprawując jednocześnie opiekę nad pomysłami i przedsięwzięciami młodych ludzi. Jestem pewna, że jest odpowiednią osobą na tym stanowisku, kontynuującą rozwój naszej szkoły – chwaliła nowego dyrektora Ewa Odolczyk, która nadal będzie pracować w Zespole Szkół w Teresinie, lecz poświęci się teraz pracy jako nauczyciel języka polskiego i geografii.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz