Zapraszamy na VI Święto Bzury

Fot. Bogumiła Nowak
Reklamy

Zapraszamy na Święto Bzury i moc atrakcji z nim związanych. Będą konkursy, koncerty i wiele ciekawych stoisk. Warto odwiedzić bulwary nad Bzurą i amfiteatr, gdyż to jedyna tak duża impreza w Sochaczewie w tym roku i nie może zabraknąć chętnych do zabawy i radości z lata.

VI Święto Bzury rozciągnięte jest na terenach nadrzecznych. Jako pierwsze z samego rana startują Otwarte Zawody Spinningowe o Mistrzostwo Koła PZW Sochaczew-Miasto, o Puchar Burmistrza Sochaczewa. Potem rozegrany zostanie Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar VI Święta Bzury MOSiR na Plaży Miejskiej i ALMMAVIP Bzura 2021 prowadzony przez Dragon Fight Club. Na najmłodszych czeka strefa zabawek dmuchanych i nie tylko.

Na sportowo i muzycznie

Uroczyste otwarcie VI Święta Bzury nastąpi o godzinie 15.00 przy scenie Amfiteatru. Całość została podzielona na strefy z uwagi na pandemię. Tuż po otwarciu przewidziano wręczenie pucharów wędkarzom i siatkarzom. Potem animacje dla dzieci – ELSA.

O godzinie 15.50 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na wiersz o Bzurze, organizowany przez redakcję Expressu Sochaczewskiego. Wręczone zostaną też puchary dla zwycięzców „ALMMA VIP Bzura 2021”. Od godziny 16.00 do 17.50 muzyczne inspiracje Moniki Boras, Mikrofon dla wszystkich, czyli karaoke nad Bzurą oraz krótki recital Marii Stasiak – „Co mi w duszy gra”. Przed koncertami rozstrzygnięcie konkursów w przerzucaniu opony na czas, zwisie na drążku na czas dla dzieci i w konkurencji open.

Wielki blok muzyczny startuje o godzinie 18.00. Jako pierwszy na scenie wystąpi Krzysztof Krawczyk Junior. Po nim zmiana, występ zespołu Teren C, laureata Pikniku Country w Mrągowie. Przerwa na dyskotekowe rytmy przygotowane przez DJ Sebastiana, by na koniec bawić się do muzyki gwiazdy wieczoru, zespołu Papa D. i Pawła Stasiaka.

Na bulwarach

Nad Bzurą, na bulwarach od 15. do 19.00 czynne będą stoiska handlowe oraz organizacji społecznych i kulturalnych. Jak zawsze przybędzie Miasteczko ZHP, gdzie harcerze pokażą swoje umiejętności. Będą kramy MOSiR, ZWiK, zdrowotne, SWOPR Straży Pożarnej, Dragon Fight Club, UKS „Siódemki”, KP Orkan Sochaczew, „Piłkarskich Orłów”, RC Orkan Sochaczew z Veteransi, Sanepidu, krwiodawców, GUS, UTW i Stowarzyszenia Atut. Będzie też punkt szczepień covidowych i spisowy NSP.

Tuż po otwarciu imprezy tradycyjnie odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez SWOPR i straż pożarną z Sochaczewa. Odbędą się też zawody kajakowe – konkurencje w kajaku jednoosobowym oraz tandemowym. Swoje zabawy sportowe przedstawią „Piłkarskie Orły” i KP Orkan Sochaczew.

Organizatorem Święta Bzury jest Express Sochaczewski oraz Miasto Sochaczew. Współorganizatorzy i partnerzy to: Centralny Port Komunikacyjny, Polski Związek Wędkarski Koło Sochaczew-Miasto, MOSiR Sochaczew, FC Dragon, WOPR Sochaczew, ZHP Hufiec Sochaczew, ZWIK, SWOPR, Straż Pożarna, UKS „Siódemka”, KP Orka Sochaczew, Piłkarskie Orły, RC Orkan Sochaczew+Veteransi, Sanepid, Krwiodawcy.

Patronat honorowy nad Świętem Bzury tradycyjnie objął Burmistrz Sochaczewa

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz