Zaczęli budowę nowego osiedla

Fot.: Jerzy Szostak
Reklamy

SOCHACZEW Ruszyły prace związane z budową osiedla mieszkaniowego na terenie byłego folwarku przy ulicy Głowackiego. Firma developerska, która nabyła teren od Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, rozpoczęła właśnie prace ziemne związane z budową pierwszego budynku mieszkalnego osiedla Dzielnica.

Jak informuje inwestor, inwestycja zakłada realizację osiedla mieszkaniowego składającego się z 11 budynków o zróżnicowanej liczbie kondygnacji, w tym dwa w zrewitalizowanych zabytkowych zabudowaniach gospodarczych z przeznaczeniem na usługi i stworzenie strefy rekreacyjnej dla mieszkańców.

Pierwszy etap realizacji projektu, czyli budowa budynków mieszkalnych na terenie byłego folwarku dworskiego przy ulicy Głowackiego, ma się zakończyć w drugim kwartale 2023 roku.

Jak już informowaliśmy, z byłych zabudowań folwarku zachowane zostaną jedynie zabytkowy spichlerz oraz stajnia, które – po zakończeniu inwestycji i ich wyremontowaniu pod nadzorem konserwatora zabytków – mają pełnić funkcje usługowe. Osiedle ma się składać z kilku pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, z prywatnymi częściami zielonymi oraz podziemnymi garażami.

Kolejnym etapem inwestycji ma być budowa bloków na Polach Czerwonkowskich. Ich budowę co prawda planowano rozpocząć w tym roku, jednak na przeszkodzie stanęła decyzja wojewody mazowieckiego. Ten unieważnił podjętą przez miejskich radnych uchwałę, zezwalającą na budowę na polach budynków mieszkalnych. Jak argumentował wojewoda, uchwała nie była zgodna ze studium zagospodarowania przestrzennego, które dla obszaru Pól przewiduje produkcję oraz usługi. Dlatego, aby zezwolić na budowę w tym miejscu osiedla mieszkaniowego, radni podjęli kolejną uchwałę, tym razem o zmianie studium, jak i planu przestrzennego dla miejskich terenów znajdujących się na polach.

Dodajmy, że według planów druga część osiedla Dzielnica, która ma powstać przy ulicy Olimpijskiej, przewiduje budowę na działce o powierzchni 3,5 hektara dziesięciu budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości, od ośmiu kondygnacji od strony ulicy Olimpijskiej, do czterech pięter w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz