Zabiorą azbest

fot.pixabay

We wrześniu w Sochaczewie przeprowadzana będzie cykliczna akcja związana z demontażem płyt eternitowych z prywatnych domów, garaży, przybudówek i komórek, ich transportem oraz zgodną z prawem utylizacją.

Samorząd Sochaczewa od lat prowadzi współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwestiach unieszkodliwiania wyrobów zawierających rakotwórczy azbest. Podczas tegorocznej akcji eternit zniknie z 28 posesji w łącznej ilości 66,8 tony.

Miasto zakończyło przyjmowanie ofert w ramach procedury przetargowej. Zgłosiły się dwie firmy zainteresowane realizacją tego zadania. Korzystniejsza oferta wpłynęła od spółki „Środowisko i Innowacje”, mieszczącej się przy ul. Marynarskiej w Warszawie. Firma zadeklarowała zabranie, przetransportowanie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest za kwotę 32 268,12 zł.

Warto podkreślić, że lista rodzin zainteresowanych pozbyciem się eternitu jest tworzona na bieżąco, zatem zainteresowani udziałem w kolejnej akcji proszeni są o kontakt telefoniczny z Wydziałem Ochrony Środowiska UM, tel. 46 862-22-35 wew. 337 lub 397.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz