Wyremontowana stara hydrofornia służy już „Ogrodnikowi”

Budynek po zlikwidowanej hydroforni, przeszedł generalny remont, zyskał drugie życie i przez długie lata będzie służył jako zaplecze techniczne Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Po wyłączonym z użytkowania pod koniec lat 80. ubiegłego wieku ujęciu wody, pozostał m.in. budynek stacji uzdatniania. Przez ostatnie 30 lat nie był on remontowany. W wyniku rozmów wicestarosty sochaczewskiego Tadeusza Głuchowskiego z dyrekcją szkoły powstał pomysł na wykorzystanie i zachowanie budynku. Po ekspertyzie technicznej, Zarząd Powiatu postanowił o przywróceniu funkcji użytkowej obiektu.

Kosztem 165 522,65 zł wykonano kompleksową termomodernizację obiektu. W okresie od maja do sierpnia 2021 r. został naprawiony i ocieplony stropodach, ocieplono ściany, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano nową elewację.

W budynku o powierzchni ok 100 m² znajdą się miejsca garażowe do przechowywania maszyn ogrodniczych, a także przestronne warsztaty do wykonywania różnych bieżących napraw.

Docieplenie budynku pozwoli na jego ogrzewanie, co znacznie poprawi warunki pracy załogi „Ogrodnika”.

Starostwo Powiatowe Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz