Wojna o ptaki z samowolą w tle

fot. Jerzy Szostak

Mieszkańcy Kożuszek Parceli nie wykluczają, że firma MFO – największy w Polsce producent profili stalowych – została wybudowana  niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Sprawa prawdopodobnie nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie wycinka drzew na działce, na której firma planuje budowę kolejnych obiektów.

Usytuowana w Kożuszkach Parceli, w gminie Sochaczew, spółka MFO SA, to jedno z największych przedsiębiorstw na terenie powiatu sochaczewskiego. W ciągu kilkunastu lat swojego istnienia z małego rodzinnego przedsiębiorstwa przeistoczyła się w największego w Polsce, oraz jednego z największych w Europie i na świecie, dostawcy profili stalowych, kształtowników specjalnych zimnogiętych, wzmocnień okiennych oraz profili stalowych do lekkiej zabudowy gipsowo-kartonowej.

Dynamiczny rozwój firmy, a tym samym wykup i zabudowa sąsiadujących z zakładem terenów, spowodował konflikty z mieszkańcami. Między innymi w ich wyniku firma musiała wybudować ekrany akustyczne, odgradzając jej teren od znajdującego się w sąsiedztwie osiedla domów jednorodzinnych. Mieszkańcom wydawało się, że tym samym konflikt pomiędzy nimi a MFO definitywnie się zakończył. Nic podobnego.

Więcej w najnowszym numerze Expressu Sochaczewskiego

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz