Wierszotorówka i Narodowe Czytanie w Muzeum Kolei Wąskotorowej

fot.podglądowe
Reklamy

W najbliższą sobotę, 21 sierpnia 2021 r. w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie ponownie będziemy gościć Stowarzyszenie Sochaczewskie Wieczory Literackie „Atut”, które jest organizatorem V edycji Festiwalu pn. Noc Poezji i Muzyki „Wierszotorówka”, a także ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”.

Inicjatywa „Wierszotorówki” od początku związana jest z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Podobnie jak w latach ubiegłych, nasza placówka i w tym roku włącza się w przebieg tego wydarzenia. Drugi, finalny dzień festiwalu zwyczajowo odbędzie się w przestrzeni muzealnego skansenu, podczas wycieczki pociągiem Retro, jak również w trakcie pikniku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, gdzie organizatorzy zaprezentują własną twórczość, a także zrealizują akcję „Narodowego Czytania”. W tym roku w ramach wydarzenia wszyscy uczestnicy wycieczki naszym pociągiem będą mogli wysłuchać jednego z najważniejszych dzieł Gabrieli Zapolskiej, czyli „Moralności Pani Dulskiej”. Po powrocie zabytkowego składu do Sochaczewa „Narodowe Czytanie” kontynuowane będzie w muzealnym skansenie do godziny 16:00. W związku z tym od 15:00 do 16:00 wstęp na teren muzeum będzie darmowy.

Oprócz sobotniej części muzealnej w ramach tegorocznego programu imprezy w piątek, 20 sierpnia w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie odbędą się konkursy „Jednego Wiersza”, a także wieczór autorski, w którym wystąpią Joanna Chachuła, Stanisława Podgórska i Wojciech Maciej Hübner. Zachęcamy zatem do spędzenia czasu z literaturą w kolejowym klimacie „Wierszotorówki”.

Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz