Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Iłowie

Tegoroczny okres wakacyjny w Gminie Iłów obfitował w liczne atrakcje i wydarzenia, szczególnie dzięki przedsięwzięciom Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie.

GBP od 5 lipca do 16 lipca organizowała zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 lat, w których aktywnie uczestniczyło 45 osób. Podczas wakacji Biblioteka zorganizowała dwie wycieczki, m.in. do Dzielnicy Filmowej w Parku Rozrywki i Edukacji w Zalesiu Górnym, oraz do Dinoparku w Kołacinku, a także spotkania z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu, oraz Policjantami z Posterunku Policji w Iłowie, na których rozmawiano z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz demonstrowano schemat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci odwiedziły także Klub Senior+ i Vistula Bank Spółdzielczy Oddział w Iłowie, gdzie zapoznały się z zasadami funkcjonowania banku.

Projekt wakacyjny Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie zakładał dwa moduły: moduł wyjazdowy oraz stacjonarny z trzema wycieczkami jednodniowymi. W 7-dniowych koloniach w Darłowie wzięło udział 45 dzieci, zaś w drugim module wakacyjnym ok. 40 uczestników. W trakcie kolonii realizowano zadania edukacyjne, rekreacyjne, postawiono również na odbudowanie relacji rówieśniczych po długim okresie izolacji w pandemii. Na uwagę zasługuje fakt, iż kolonie nad morzem zorganizowano w bardzo atrakcyjnej cenie, z możliwością zrealizowania przez rodziców bonu turystycznego. Podczas drugiej części wakacji z GOK przeprowadzono zajęcia rekreacyjno-sportowe, grę terenową z akcentem patriotycznym, a w trakcie wyjazdów zwiedzano i bawiono w Dzielnicy Filmowej, Zakątku Odkrywców w Stróżewku, ZOO w Płocku i Parku Rozrywki w Julianku. Obydwie formy organizacji czasu wolnego cieszyły się dużym zainteresowaniem. Instytucje Kultury zorganizowały również wspólnie wycieczkę dla dorosłych do Elbląga, połączoną z rejsem po pochylniach Buczyniec. Aktualnie trwają przygotowania do Dożynek Gminnych i Narodowego Czytania.

Urząd Gminy Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz