ULTRADŹWIĘKI W KOSMETYCE

fot.pixabay

Kawitacja

Jest to nowy sposób oczyszczania i regeneracji komórkowej, który działa dogłębnie przy pomocy mechanicznych wibracji. Skóra i jej pory zostają gruntownie oczyszczone, co daje początek odmłodzenia skóry i złagodzenia przebarwień oraz zmarszczek mimicznych, a dodatkowo ułatwia wchłanianie przez skórę kosmetyków z aktywnymi składnikami. W trakcie zabiegu można zmienić intensywność złuszczania, tak, by dostosować ją do typu skóry. Przy kawitacji następuje złuszczenie powierzchniowych warstw skóry poprzez usuwanie martwych komórek, które zostają zastąpione nowymi. Drugim skutkiem jest usunięcie łoju skórnego i zaskórników, poprawa krążenia powierzchniowego oraz przyspieszenie przemiany materii w tej strefie. Zabieg odbywa się z ograniczeniem bólu i zaczerwienieniem skóry po zabiegu. Po takim czyszczeniu zupełnie spokojnie możemy iść na wieczorną imprezę.

Sonoforeza

Drgania i wibracje powodowane przez fale ultradźwiękowe powodują wchłanianie aktywnych składników kosmetycznych lub produktów leczniczych przez skórę. Odczuwane ciepło podczas zabiegu wzmaga energię kinetyczną oraz krążenie w najmniejszych naczyniach w danej strefie. Działanie mechaniczne powoduje wzrost przepuszczalności błony komórkowej.

Dzięki sonoforezie wtłacza się w skórę odżywcze preparaty, a odpowiednio do wytwarzanego ciepła i nasilenia wibracji fal ultradźwiękowych komórki skóry łatwiej wchłaniają dany produkt. Skutkiem jest lepsza penetracja. Uderzeniowy mikromasaż tkanek ułatwia wnikanie kosmetyków bez naruszania równowagi jonowej. Jednocześnie przyspieszone zostaje tempo metabolizmu komórkowego skóry.

 Lifting

Z upływem czasu skóra traci elastyczność, staje się zwiotczała i rozluźniona. Lifting twarzy lub napinanie skóry twarzy i szyi przywraca jej utraconą jędrność, zapobiega jej osłabieniu i odmładza wygląd. Efekty zależą od typu skóry i jej kondycji. Lifting wpływa na:

– reaktywację metabolizmu komórkowego, co daje efekt tonizujący,

– aktywację krążenia w najmniejszych naczyniach,

– stymulację komórek zbudowanych z elastyny i kolagenu,

– redukcję zmarszczek i skutków starzenia się skóry,

– relaksację mięśni, co przynosi dobre samopoczucie.

Zabieg trwa około 30 minut a zaleca się około 6 sesji.

Hanna Kasztelan

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz