Teresiński zapaśnik pojechał do Tokio

W Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego 24 lipca odbyło się ślubowanie i wręczenie ostatnich nominacji dla sportowców, uczestników Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Słowa przysięgi wypowiedzieli zawodnicy reprezentujący judo, kajakarstwo, kolarstwo torowe, lekkoatletykę i zapasy. W tej grupie był Kamil Rybicki – zapaśnik z Teresina.

Olimpijskie ślubowanie złożyło 35 osób, czyli ostatnia grupa, która wyjechała już na zawody do Japonii. Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 rozpoczęły się 23 lipca, a zakończą się 8 sierpnia. Polska Reprezentacja Olimpijska liczy 210 sportowców. Polacy startują w 28 dyscyplinach. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Prezydium PKOl oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

– Jestem przekonany, że jesteście świetnie przygotowani do Igrzysk Olimpijskich, które już się   rozpoczęły. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że wasi trenerzy i osoby współpracujące zrobili wszystko, abyście z Japonii wrócili z tarczą i najwyższymi odznaczeniami. Trzymam za was kciuki i życzę powodzenia w Tokio – powiedział Tomasz Kwiecień, prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego pełniący obowiązki gospodarza oraz członek prezydium PKOl.

W grupie zawodników odbierających nominacje w Polsce był Kamil Rybicki, zawodnik LKS Mazowsze Teresin. Będzie on reprezentował Polskę w zapasach w stylu wolnym w kategorii 74 kg. Walki Kamila będą rozgrywane pod koniec Olimpiady, 5 i 6 sierpnia.

Aby uzyskać pełnoprawny tytuł członka Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, wszyscy zawodnicy, którzy otrzymali nominacje, musieli również złożyć uroczyste ślubowanie. Przed wysłuchaniem hymnu, słowa przysięgi w imieniu zawodników odczytała dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem – Anita Włodarczyk. Natomiast trenerów i osoby współpracujące reprezentował Adam Jakubowski, lekarz kadry PZZ. Ta grupa zawodników już jest w Japonii i walczą o medale, m.in. kajakarze i lekkoatleci.

Przypomnijmy, że Kamil Rybicki został wybrany Sportowcem Roku 2019 w plebiscycie naszej redakcji.

Czy Kamil odniesie sukces na Olimpiadzie w Tokio, to okaże się już w tym tygodniu.

BN

Fot. W. Włoch (PKOl)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz