Teatr seniorów wraca

TERESIN Gdy w marcu 2020 roku zawieszona została stacjonarna działalność kulturalna, Teatr Radosnej Jesieni przygotowywał się do premiery etiudy teatralnej „Odwiedziny”. Po półtorarocznej przerwie rozpoczęły się ponownie przygotowania do spektaklu.

Teatr Radosnej Jesieni, to amatorska grupa artystyczna działająca od 2017 roku w Teresińskim Ośrodku Kultury. Członkami grupy są seniorzy z Klubu Seniora Radosna Jesień. Aktorzy amatorzy to nauczyciele, artyści, wojskowi, gospodynie domowe, czyli ludzie różnych zawodów i z różnymi historiami życiowymi.

Do tej pory teatrowi udało się zrealizować w 2017 roku etiudę teatralną „U lekarza” i spektakl teatralny „Ballada sąsiedzka” na podstawie tekstów Aleksandra Fredry. Rok później grupa przygotowała interaktywny spektakl dla dzieci „Idziemy do ZOO” na podstawie wierszyków Jana Brzechwy.

Teatr występuje głównie dla teresińskiej publiczności, ale miał również wyjazdowe przedstawienia w Sochaczewie, Pawłowicach oraz w Julinku. Głównymi założeniami teatru są rozwój umiejętności scenicznych poprzez zabawę na scenie, ale przede wszystkim działalność artystyczna służąca społeczności, dająca radość i udowadniająca, że nigdy nie jest za późno na odkrywanie swoich nowych możliwości.

Teraz aktorzy seniorzy planują jak najszybciej odświeżyć etiudę „Odwiedziny” i zagrać ją przed publicznością. Na razie przygotowano krótki film z próby spektaklu. Sam spektakl pokazany zostanie pod koniec wakacji.

BN

Fot. TOK

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz