Sołtyska Osobowością Roku

TERESIN W ubiegłorocznym plebiscycie zorganizowanym przez grupę medialną Polska Press w kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna” na Osobowość Roku 2019 na terenie powiatu sochaczewskiego, Anna Gogół, sołtyska z Granic, mieszkanka gminy Teresin zdobyła laur.

Z uwagi na panującą w ubiegłym roku pandemię i obostrzenia sanitarne, Anna Gogół odebrała dopiero teraz nagrodę i pamiątkowy dyplom przyznany jej w plebiscycie. Gala podsumowująca obydwie edycje konkursu – 2019 i 2020 – odbyła się w czwartek 12 sierpnia w Teatrze Capitol w Warszawie. Swój laur odebrała z tegorocznym laureatem, Damianem Jaworskim, wójtem gminy Rybno.

Anna Gogół jest doskonale znana mieszkańcom gminy Teesin jako aktywnie działająca na rzecz lokalnej społeczności sołtyska wsi Granice. Jest inicjatorką wielu akcji promocyjnych.

Tytuł „Osobowość Roku 2019” został jej przyznany za zorganizowanie pierwszego festynu Dzień Rodziny w Sołectwie Granice. Jest również inicjatorką Wielopokoleniowego Rajdu Rowerowego Śladami Pałaców w gminie Teresin. Pomysł ten ma za cel promowanie dorobku historycznego gminy wśród najstarszych mieszkańców gminy Teresin. Realizowany jest on w ramach projektu dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz osób starszych Aktywni+.

Anna Gogół życiowo i z wykształcenia związana jest ze wsią. Zdobyła dyplom magistra ogrodnictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu wykorzystania roślin i surowców roślinnych dla zdrowia. Obecnie pani Anna studiuje podyplomowo kolejne kierunki – psychodietetykę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz kształci się w medycynie alternatywnej jako zielarz – fitoterapeuta w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Warszawie. Zresztą zielarstwo i ziołolecznictwo to jej wielka, życiowa pasja od bardzo dawna.

W wolnych chwilach pani sołtys pisze wiersze i przybliża informacje o zastosowaniu ziół w praktyce domowej. Anna Gogół jest laureatką pierwszego Powiatowego Konkursu Literackiego „Szuflada”. Prywatnie jest mamą czterech córek, które zaraża swą pasją życia i działalnością społeczną.

BN

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz