SĄ POWODY DO DUMY

RUGBY Niebawem rozpoczną się rozgrywki Ekstraligi. Czas do pierwszego meczu, nasi seniorzy starają się jak najlepiej wykorzystać. Trenują więc ostro. Swoją aktualną formę sprawdzili podczas test-meczu z beniaminkiem Posnanią Poznań.

Spotkanie trwało 75 minut (tercja po 25′) i było ciekawe. Dodatkowy efekt dawało oświetlenie, gdyż przy nim nasi Wojownicy wystąpili na sochaczewskim stadionie. Pierwsza połowa toczona była pod dyktando Orkana. Jej ukoronowaniem było przyłożenie Antoniego Gołębiowskiego.

Druga część była bardziej wyrównana. Jednak to Orkan za sprawą Jakuba Budnika (przyłożenie) i Pietera Steenkampa (podwyższenie) podniósł wynik. W ostatnich minutach sochaczewianie musieli się bronić, gdyż grali w osłabieniu (dwie żółte kartki). Obrona trwała jeszcze kilka minut trzeciej tercji. Orkan wytrzymał i jeszcze podwyższył wynik za sprawą Michała Gadomskiego (przyłożenie) i ponownie Steenkampa (podwyższenie).

Zwycięstwo 19:0 (5:0, 7:0, 7:0) może na tym etapie przygotowań cieszyć. Cieszy też fakt pozostania w drużynie „Afrykanerów”. Raduje też powrót do drużyny Dawida Plichty. Jest jeszcze kolejny powód do dumy. W meczu zagrało kilku zawodników młodego pokolenia i mieć trzeba nadzieję, że na stałe zadomowią się w seniorach.

Teraz z lekkim stresem pozostaje nam oczekiwać na pierwszy mecz ekstraligowy.