Przed nami budowa Zielonego Patio

To znamienny czas dla Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, jeśli chodzi o inwestycje. Popularny „Ogrodnik” zyskał ostatnio nowe zaplecze techniczne, po tym jak gruntownie wyremontowano budynek po zlikwidowanej hydroforni. Przed szkołą kolejna inwestycja, tym razem rusza projekt ,,Zielone patio” – adaptacja dziedzińca na wielofunkcyjne miejsce wypoczynku rekreacyjnego i zgromadzeń”. Dziś, 11 sierpnia władze powiatu przekazały wykonawcy teren budowy.

 Realizacją zadania, którego efektem końcowym będzie nowe oblicze szkolnego dziedzińca zajmie się firma NOVA Jerzy Łebski z Łowicza, która wygrała ogłoszony przetarg. Koszt to 336 595,24 zł. Termin zakończenia prac przewiduje na październik br. W spotkaniu, podczas którego przekazano teren i omówiono warunki budowy uczestniczyła starosta sochaczewski Jolanta Gonta wraz z wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim, a także dyrektor ZS RCKU Marek Wernicki, Remigiusz Szafrański, kierownik gospodarczy w szkole oraz Jerzy Łebski,  właściciel NOVA. Obecny był też inspektor nadzoru budowlanego.

 – Inwestycja ma na celu stworzenie wielofunkcyjnego miejsca wypoczynku oraz rekreacji i stanowi realizację projektu, który został wybrany przez mieszkańców w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020, a nie mógł wówczas być zrealizowany ze względu na stan epidemii SARS-CoV-2. Jestem przekonana, że szkolny dziedziniec, na którym powstanie Zielone Patio, sprawi, że będzie to idealne miejsce zarówno do relaksu między lekcjami, ale również do prowadzenia zajęć na powietrzu, co z pewnością wzbogaci ich atrakcyjność – mówi starosta J.Gonta. Jak podkreśla, dla Zarządu Powiatu „Ogrodnik” jest bardzo ważną placówką oświatową, w której kształci się bardzo duża liczba młodych ludzi i należy wciąż dążyć do jej rozwoju.

 Realizacja budowy Zielonego Patio przewiduje m.in. powstanie obszaru rekreacyjnego, oświetlenie terenu, budowę ciągów pieszych o nawierzchni utwardzonej, odnowienie opaski odwadniającej, odnowienie schodów głównych, budowę ogrodzenia panelowego. Powstać ma nawierzchnia do gry w szachy o powierzchni ponad 10 m2 wraz z figurami, zadaszona „zielona klasa” z wyposażeniem i ogród sensoryczny. Nie zabraknie ławek parkowych i leżaków. Całość uzupełnią nasadzenia roślin ozdobnych w postaci drzew i krzewów.

 Sochaczewski ZS RCKU to kolejna szkoła powiatowa, której w ostatnim czasie nie omijają inwestycje, mające na celu poprawę warunków kształcenia młodzieży. Generalny remont przeszedł budynek po zlikwidowanej hydroforni, który służył będzie teraz jako zaplecze techniczne „Ogrodnika” (piszemy o tym w oddzielnym artykule).

Niedawno przeprowadzono remont szkolnego korytarza. Teraz wygląda nowocześnie, a niektóre elementy wystroju powstały z myślą o dostosowaniach dla osób z niepełnosprawnościami. Trwa przebudowa pracowni żywienia, dzięki czemu zostanie ona przystosowana do montażu nowego wyposażenia o wartości ponad 100 tys. zł. Za podobną kwotę od podstaw wyposażona została nowa pracownia grafiki i poligrafii cyfrowej oraz druku 3D. Środki na te pracownie pochodzą z projektu UE „Okno na karierę”, zaś całkowita wartość tego projektu realizowanego w ZS RCKU wynosi 814 488 zł.

 – Planowaną, bardzo dużą inwestycją jest odbudowa budynku byłych warsztatów. Obiekt ma pełnić funkcję dydaktyczno-konferencyjną. Znajdą się tam pracownie praktycznej nauki zawodu, własna sala świetlicowo-konferencyjna i pełne zaplecze socjalne oraz sanitarne. Obiekt będzie mógł służyć także innym szkołom do przeprowadzania egzaminów zawodowych – dodaje wicestarosta T. Głuchowski.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz