Ponad 2 mln dla rodzin w powiecie

fot.pixabay
Reklamy
Od tego roku przyjmowaniem wniosków i wypłatą świadczeń „Dobry Start 300+” zajmuje się ZUS. Wnioski można składać jedynie w formie elektronicznej. Do dziś rodzice i opiekunowie z powiatu sochaczewskiego złożyli prawie 6,1 tys. wniosków o świadczenia 300+. ZUS zrealizował wypłaty na dofinansowanie wyprawek szkolnych dla 7,4 tys. uczniów na łączną kwotę 2 mln 221 tys. złotych.

W całym kraju 925 mln zł, a województwie mazowieckiem 132 mln zł – tyle trafiło już na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry start”. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 r.

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o 300 plus z programu „Dobry start”. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.
Od 1 lipca, czyli od uruchomienia naboru wniosków o „Dobry start”, rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ponad 3 mln wniosków, z czego ponad 369 tys. pochodzi od mieszkańców województwa mazowieckiego. ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.
ZUS przelał w całej Polsce już około 925 mln zł w ramach programu „Dobry start” dla 3 mln 367 tys. dzieci. Duży udział w tej liczbie stanowi województwo mazowieckie, gdzie przekazano już 132 mln zł na wyprawki dla prawie 486 tys. dzieci.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz