Pomoc dla osób uzależnionych

W związku z realizacją zadań z zakresu Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, Centrum Usług Społecznych zaprasza tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, zmagają się z problemami i szukają pomocy w ich rozwiązywaniu do skorzystania z bezpłatnych konsultacji i porad m.in. psychologicznych i terapeutycznych.

W Centrum Usług Społecznych realizowane są działania dla mieszkańców miasta z problemem uzależnienia od narkotyków i innych środków psychoaktywnych (dopalaczy) oraz członków rodzin osób uzależnionych. Bezpłatnych porad i konsultacji udziela specjalista terapeuta ds. uzależnień w każdą środę w godz. 14.00-18.00. Wsparcie obejmuje m.in. konsultacje dla osób szkodliwie spożywających i zażywających środki psychoaktywne, konsultacje dla osób uzależnionych od innych środków psychoaktywnych, motywowanie do podjęcia terapii. Zapisy osobiste lub telefoniczne pod nr 46 863-14-81 lub 863-14-82 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00.

Od czerwca br. w siedzibie Centrum Usług Społecznych odbywają się spotkania Anonimowych  Narkomanów (AN) tj. międzynarodowej społecznej wspólnoty zdrowiejących narkomanów. AN wspólnie tworzą proces zdrowienia, budując trwałą sieć wzajemnego wsparcia. Dzielą się sukcesami i wyzwaniami, prowadzą wolne od narkotyków, twórcze życie, stosując na co dzień zasady dwunastu kroków i dwunastu tradycji AN. Są to: przyznanie się do problemu, poszukiwanie pomocy, zaangażowana oraz gruntowna samoobserwacja, otwieranie się w bezpiecznej i poufnej atmosferze, zadośćuczynienie za wyrządzone krzywdy, pomoc tym uzależnionym, którzy chcą powracać do zdrowia. Uczestnictwo jest dobrowolne, nie są prowadzone listy obecności. Mityng Anonimowych Narkomanów w Sochaczewie, Aleja 600-lecia 90, środy w godz. 17.15 – 18.15.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz