Podziękowanie za wsparcie

Reklamy

MŁODZIESZYN Pamiętając i doceniając wsparcie, na jakie mogli liczyć w trudnym okresie pandemii, która bezpośrednio dotknęła Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, jego dyrekcja i mieszkańcy we wtorek, 24 sierpnia zaprosili darczyńców w swoje progi, aby uroczyście wszystkim podziękować.

Dyrektor DPS Konrad Jakubowski witając gości, przypomniał, jak z ciężkimi chwilami musieli się zmierzyć, kiedy i do nich dotarł koronawirus i zmógł mieszkańców oraz dużą część personelu. Zaznaczył wzruszony, że tylko wsparcie z zewnątrz, jakie wtedy otrzymał, pozwoliło wyjść z tej kryzysowej sytuacji obronną ręką. Słowa podziękowania skierował do obecnych na uroczystości starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta, wicestarosty Tadeusza Głuchowskiego oraz sekretarza powiatu Michała Orzeszka – podkreślając ich bezpośrednie niezwykłe zaangażowanie, wsparcie finansowe oraz rzeczowe, na które mogli liczyć ze strony Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, będącego dla DPS organem prowadzącym.

Szczególne podziękowania wybrzmiały w kierunku Macieja Małeckiego, wiceministra aktywów państwowych, który z powodu obowiązków służbowych nie mógł wziąć osobistego udziału w spotkaniu, ale jak podkreślał dyrektor, wykazał się dużą troską i empatią, zapewniając konkretne, wsparcie w ich walce z COVID-19 w postaci przekazania niezbędnych darów, m.in. środków ochrony osobistej czy płynów dezynfekujących.

Przypomniano, iż Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie wspierały m.in. wojsko – zarówno z jednostki w Bielicach, jak również Wojska Obrony Terytorialnej z Płocka, sochaczewski szpital, wsparcie płynęło z gmin Młodzieszyn, Iłów, lokalnej parafii, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, radnych, przedsiębiorców z terenu powiatu oraz wielu życzliwych ludzi.

Wszyscy darczyńcy w ramach podziękowań otrzymali dyplomy i prezent w postaci lasu w szkle. Uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu. Popłynęło wiele miłych słów, nie obyło się bez wzruszeń. W ciepłej i rodzinnej atmosferze wszyscy zasiedli do przygotowanego stołu.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz