Piknik Wojskowy

Fot. Bogumiła Nowak

SOCHACZEW Już po raz czwarty 15 sierpnia mieszkańcy Sochaczewa i okolic uczestniczyli w Pikniku Wojskowym z okazji Święta Wojska Polskiego. Rok temu z powodu pandemii zaniechano organizacji tej imprezy.

Tym bardziej tegoroczna była wyczekiwana. W tym roku piknik odbył się odbył się na podzamczu, w amfiteatrze i w jego okolicy. Organizatorzy zaprezentowali program artystyczny, a w nim występ Mundurowego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Patria”, prowadzonego przez Arkadiusza Mamcarza. Piosenki patriotyczne śpiewali też soliści grup wokalnych SCK w Sochaczewie oraz dzieci z zespołów wokalnych, działających w GOK w Iłowie.

Tradycyjnie można było podziwiać sprzęt wojskowy, który został udostępniony przez 38 Sochaczewski Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. majora Feliksa Kozubowskiego, 37 Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej oraz 3 Warszawską Brygadę Rakietową Obrony Powietrznej. Oprócz wojskowego sprzętu prezentowane były militaria i akcesoria wojskowe oraz kolekcje ze zbiorów Stanisława Duńskiego. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami, gry i zabawy na tematy wojskowe.

Odwiedzający piknik, jak zwykle mogli zjeść w kuchni polowej prawdziwą grochówkę wojskową z kotła. Organizatorem pikniku było Sochaczewskie Centrum Kultury.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz