Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

fot. policja
W ubiegłą sobotę w Kuznocinie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Na niebezpieczne manewry na drodze zareagował kierowca ciągnika siodłowego i żołnierz 37. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej. Obcokrajowiec usłyszał dzisiaj zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dziękujemy za pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy, zdecydowaną reakcję i postawę godną naśladowania.
W sobotę wieczorem do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja o ujęciu nietrzeźwego kierowcy na drodze krajowej nr 50 w Kuznocinie. Kompletnie pijany obywatel Mołdawii jechał volkswagenem polo od strony Łowicza w kierunku Sochaczewa i miał duży problem z utrzymaniem samochodu na swoim pasie.

Na niebezpieczne manewry na drodze zareagowali kierowca ciągnika siodłowego i żołnierz 37. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej. Zatrzymali swoje samochody i podbiegli do volkswagena w którym siedział nietrzeźwy mężczyzna. Kierowca ciągnika wyjął kluczyki ze stacyjki, podał mundurowemu i odjechał. Żołnierz wezwał Policję i pilnował pijanego 47 – latka do czasu przyjazdu patrolu.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że obywatel Mołdawii miał prawie 4 promile. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy żołnierzowi i kierowcy ciągnika za zdecydowaną reakcję i postawę godną naśladowania!

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz