Nowy sezon rugby Ekstraklasy już niedługo!

Nasza lokalna drużyna rugby, Orkan Sochaczew, w poprzednim sezonie zajęła 3 miejsce! Był to niebywały sukces. Jak wyglądają szanse drużyny w następnej rundzie? I kiedy startuje kolejny sezon.

Rugby nie jest jeszcze tak popularne jak piłka nożna w Polsce, ale ma kilku wiernych fanów. Również niektórzy bukmacherzy oferują obecnie kupony na polską ligę rugby – np. z bonusem na start w forBet. W ekstraklasie rugby występuje lokalna drużyna Orkan Sochaczew i radzi sobie świetnie.

W zeszłym sezonie po rundzie zasadniczej Orkan zajmował czwarte miejsce z 51 punktami, a trzecia była Skra Warszawa z 64 punktami. Tym sposobem Orkan ze Skrą walczyli o 3. miejsce w finałowej rundzie. Ponieważ wyżej była Skra, mecz odbywał się na ich boisku, dnia 3 lipca.

Drużyna Macieja Brażuka w wielkim stylu pokonała Skrę, wygrywając 17 do 0! To o tyle było imponujące, że w rundzie zasadniczej Skra dwukrotnie pokonała Orkan. W meczu o 3. miejsce, Orkan zaprezentował się z fenomenalnej strony. Na początku gra toczyła się w środku pola, ale już w 14. minucie Peter Steenkamp trafił z karnego pierwsze punkty. Warto dodać, że po całym sezonie Steenkamp zajmował 5. miejsce wśród najlepszych strzelców ze 120 zdobytymi punktami. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy piłkę na polu punktowym Skry położył Artur Fursenko i Orkan prowadził 0:10. Choć w drugie połowie Skra momentami dominowała, to nie umiała zdobyć punktów. W 58. minucie za drugą żółtą kartkę na 10 minut opuścił boisko Radosław Rakowski. Orkan doskonale bronił, a w 71. minucie po przyłożeniu punkty zdobył Adrian Pętlak. Orkan wygrał mecz o 3. miejsce w doskonałym stylu i w świetnym momencie, bo w tym roku sekcja rugby w Sochaczewie obchodzi 50-lecie powstania. Pierwsze miejsce w Ekstraklasie zajęło Ogniwo Sopot, już po raz jedenasty, bo pokonało w finale Master Pharm Rugby Łódź.

Już niedługo rozpocznie się sześćdziesiąty szósty sezon najwyższej klasy rozgrywek ligowych rugby union w drużynach piętnastoosobowych mężczyzn w Polsce. Orkan Sochaczew ostro trenuje przed nową rundą rozgrywek. Ostatnio świetnie poradził sobie w meczu z beniaminkiem ligi, Posnanią Poznań. Wygrał 19 do 0 w trwającym 75 minut spotkaniu. W pierwszej tercji przyłożył Antoni Gołębiowski, w drugiej części zaś Jakub Budnik, a podwyższenie zaliczył Pieter Steenkamp. W ostatnich minutach Sochaczewianie grali w osłabieniu przez dwie żółte kartki. Orkan wytrzymał ataki przeciwnika i podwyższył ponownie wynik dzięki przyłożeniu Michała Gadomskiego, a potem podwyższenie Steenkampa.

Poza dobrą dyspozycją fanów Orkana cieszy powrót Dawida Plichty do drużyny i nowe nabytki w postaci młodych zawodników, którzy mogą wnieść świeżą krew do gry.

Nowy sezon Ekstraklasy startuje 21 sierpnia, a po rozegraniu dziewięciu kolejek fazy zasadniczej runda jesienna zakończy się 31 października. W sezonie zagra 10 drużyn: 9 z Ekstraklasy z poprzedniego sezonu (Ogniwo Sopot, Master Pharm Rugby Łódź, Orkan Sochaczew, Skra Warszawa, Awenta Pogoń Siedlce, Lechia Gdańsk, Juvenia Kraków, Edach Budowlani Lublin, Arka Gdynia) oraz beniaminek z I ligi – Posnania Poznań.

W pierwszej kolejce w dniach 21/22 sierpnia Orkan Sochaczew zagra z Edachem Budowlani Lublin u siebie. W II kolejce w dniach 28/29 sierpnia ekipa z Sochaczewa pojedzie do Gdyni, by zagrać z Arką. Na początku września, w dniach 4/5, Orkan zagra u siebie z Ogniwem Sopot. W IV kolejce, w dniach 18/19 września, Orkan Sochaczew zagra w Łodzi z Master Pharmem. W dniach 25/26 września odbędzie się V kolejka, którą rozpocznie mecz w Sochaczewie z Posnanią. W kolejce VI, w dniach 2/3 października, do Sochaczewa przyjedzie Skra Warszawa. W kolejce VII, w dniach 16/17 października, Sochaczew zagra na wyjeździe z Awentą Pogoń Siedlce. W następnej kolejce, rozgrywanej w dniach 23/24 października, odbędzie się mecz Orkana z Lechią Gdańsk. W ostatniej kolejce rundy jesiennej, w dniach 30/31 października, Orkan pojedzie na spotkanie z Juvenią Kraków.

Przypomnijmy, że za zwycięstwo ekipa dostaje 4 punkty, za remis 2 punkty, a za zdobycie co najmniej 4 przyłożeń lub porażkę nie więcej niż siedmioma punktami można dostać 1 punkt bonusowy.