Nowa karetka w szpitalu

Do sochaczewskiego szpitala powiatowego trafił nowy, specjalistyczny ambulans. Auto o wartości ok. 600 tys. zł zostało oficjalnie przekazane w środę, 4 sierpnia br. W spotkaniu uczestniczył m.in. marszałek województwa Adam Struzik, wicestarosta sochaczewski Tadeusz Głuchowski, dyrektor szpitala Robert Skowronek, a także Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego.

Nowa karetka marki Volkswagen jest znakomicie wyposażona w sprzęty do ratowania życia jak choćby: respirator czy defibrylator, są nosze najnowszej generacji, plecak ratowniczy itp.

– W imieniu Zarządu Powiatu i mieszkańców powiatu dziękuję za ten ambulans. To już kolejne wsparcie dla naszego szpitala, szczególnie ważne w dobie pandemii. Z pewnością ambulans będzie bardzo potrzebny, by jak najszybciej zdążyć z pomocą do osób potrzebujących, choć życzę, by nie miał okazji do aż tak częstych wyjazdów – mówił wicestarosta Tadeusz Głuchowski.

Ambulans przekazany do szpitala w Sochaczewie jest jednym z trzydziestu tego typu aut kupionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale środków unijnych z projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

– Dziękujemy za bardzo duże wsparcie, jakie otrzymaliśmy w ciągu minionego roku od urzędu marszałkowskiego.  Jesteśmy również dzięki temu wsparciu naprawdę bardzo dobrze wyposażonym szpitalem. Same liczby nie oddadzą tego, ile sprzętu specjalistycznego trafiło do naszej placówki i mam nadzieję, że jeszcze trafi. Dziękuję marszałkowi Adamowi Struzikowi oraz przewodniczącemu Adamowi Orlińskiemu w imieniu swoim, personelu i okolicznych mieszkańców, bo to im będzie służyć ten sprzęt – mówi Robert Skowronek, dyrektor szpitala.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz