Nie tylko dla sportowców

fot.pixabay

Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie dostanie dotację na specjalny park z instalacją do treningu oporowego, tzw. street workout, w ramach dofinansowania z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Fundusze przekazuje samorząd Województwa Mazowieckiego.

 W sumie na liście Samorządu Mazowieckiego znalazło się 18 obiektów sportowych z całego subregionu płockiego. Fundusze będą przekazane gminom m.in. na przebudowę stadionu leśnego, zmodernizowanie sal gimnastycznych, wybudowanie boisk. Łącznie na inwestycje w infrastrukturę sportową w subregionie płockim samorząd województwa mazowieckiego przekazał 3,3 mln złotych.

Umowa podpisana

Inwestycje w wielu przypadkach ruszą w tym roku i w większości do końca tego roku mają być rozliczone, chyba że w przypadku ich części cykl prac przewiduje wieloetapowość i dłuższy termin.

W piątek, 16 lipca w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki zostały podpisane umowy z wybranymi beneficjentami na realizację przedsięwzięć w infrastrukturze sportowej. Ze strony samorządu mazowieckiego umowę sygnował Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego.

Beneficjentem inwestycji przy Zespole Szkół w Wyszogrodzie jest Starostwo Powiatowe w Płocku. Umowę z marszałkiem podpisali Mariusz Bieniek, Starosta Płocki, wicestarosta Iwona Sierocka oraz w imieniu skarbnika powiatu Małgorzata Borecka – dyrektor wydziału finansowego. W spotkaniu uczestniczyli ponadto Karolina Koper – dyrektor wydziału rozwoju gospodarczego i promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku, Joanna Misiakowska – dyrektor ZS w Wyszogrodzie oraz Tomasz Kominek, dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Park dla każdego

Na terenie Wyszogrodu powstanie dość specyficzny, jak na to miasto i gminę obiekt, dostępny dla wszystkich mieszkańców. Będzie służył on upowszechnianiu kultury fizycznej i aktywnemu uprawianiu sportu na terenie miasta i gminy Wyszogród.

To, jak zaznaczają przedstawiciele miasta, oczekiwane przez mieszkańców zadanie, które pozwoli na rozwijanie sprawności fizycznej bez ponoszenia wysokich kosztów, czy jeżdżenia do innych, podobnych obiektów sportowych.

– Wszyscy chętni otrzymają ogólnodostępne narzędzie do uprawiania ćwiczeń opartych głównie na kalistenice, czyli treningu oporowym, rozwijającym kondycję, mięśnie i ogólną sprawność fizyczną – informuje Urząd Miasta i Gminy Wyszogród.

Obiekt ten uzupełni infrastrukturę Miejsko-Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Wyszogrodzie. Profesjonalny plac street workout może w przyszłości być miejscem zmagań młodych sportowców w sportach siłowych. Co ważne, obiekt ten może być wykorzystywany całorocznie i dostępny dla każdego bez względu na wiek i umiejętności sportowe.

Plac do ćwiczeń wraz z utwardzeniem, urządzeniami, oświetleniem oraz stoiskami na rowery będzie dostępny już od jesieni Całkowity koszt inwestycji skalkulowany został na 158 500 złotych, z czego dofinansowanie wyniesie 116 250 złotych, czyli prawie 2/3 kosztów planowanego obiektu.

Podpisane także zostały umowy na zakupy sprzętowe dla jednostek OSP z subregionu płockiego na kwotę 160 tys. złotych oraz umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na inwestycje w kulturę i turystykę Mazowsza.

Bogumiła Nowak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz