Narutowicza i Batorego zmienią wygląd

Za kilka dni rozpocznie się remont dwóch ulic w centrum miasta – Narutowicza i Batorego. Wykonawca robót – firma P.H.U. Prima – od 7.00 rano w najbliższy wtorek 17 sierpnia wdroży czasową organizację ruchu na tych ulicach. Właściciele parkujących tam samochodów proszeni są o usunięcie swoich aut na czas remontu.

Te dwie ulice od dłuższego czasu czekają na modernizację. Mieszkańcy często narzekali na stan nawierzchni, łaty i ubytki w jezdni. Wkrótce się to zmieni. Narutowicza oraz odcinek Batorego, odchodzący w prawo od Narutowicza w kierunku bloków, obejmie wymiana górnej warstwy asfaltu. Ponadto mieszkańcy Batorego zyskają nowy chodnik po jednej stronie ulicy.

– To kolejna inwestycja drogowa w mieście – mówi wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski. – Nadrabiamy czas zabrany nam przez pandemię i korzystamy z okresu wakacyjnego, kiedy ruch na ulicach jest mniejszy. Proszę mieszkańców o wyrozumiałość, która wkrótce zaowocuje nową nawierzchnią uczęszczanej ulicy Narutowicza, a osobom korzystającym z odchodzącej od niej ulicy Batorego ułatwi dotarcie suchą nogą do ich mieszkań.

Przedstawiciele wykonawcy robót zapewniają z kolei, że prace potrwają około trzech tygodni. Faktyczne roboty rozpoczną się w środę rano 18 sierpnia – wjedzie frezerka, aby zerwać górną warstwę nakładki asfaltowej. Samo frezowanie i położenie nowej nawierzchni nie będzie zbyt czasochłonne. Więcej czasu zajmie regulacja wysokości studni kanalizacyjnych i skrzynek wodociągowych znajdujących się w ulicach oraz wyłożenie nowego trotuaru przy ul. Batorego.

Od godz. 7.00 we wtorek 17 sierpnia, na czas trwania prac, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Pojawią się znaki drogowe informujące o zakazie wjazdu i zatrzymywania się na ul. Narutowicza i Batorego. Mając na celu sprawną realizację wykonawca inwestycji apeluje o przeparkowanie do tego czasu samochodów znajdujących się na tych ulicach i o stosowanie się do nowych znaków. Jednocześnie prosi mieszkańców o wyrozumiałość i przeprasza za utrudnienia.

um

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz