NAKŁUWANIE SKÓRY W KOSMETYCE

fot.pixabay

Mezoterapia to zabieg polegający na dostarczeniu do skóry właściwej lub naskórka substancji nawilżających, odżywczych, regenerujących lub leczniczych za pomocą nakłuć igłowych.

Można używać aparatów wyposażonych w kilkanaście cienkich igiełek, jednorazowego aplikatora albo tradycyjnie strzykawki z igłą, którą podajemy preparaty. Można też wykorzystać rolery, wałeczki z igiełkami.

Mezoterapia to zabieg miejscowy i niechirurgiczny, ale z definicji inwazyjny, bo w jego trakcie zostaje naruszona integralność tkanki. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zjawisko elektroporacji, czyli wtłaczania do skóry substancji za pomocą pola elektrycznego albo ultradźwięków.

Są osoby, które po wykonaniu mezoterapii mają zaczerwienioną skórę. Po godzinie zazwyczaj skóra się uspokaja. Zdarza się jednak, że skóra jest dłużej zaczerwieniona i widoczne są małe wybrzuszenia w miejscu ukłucia i wyglądają, jak użądlenia. Może ich być kilkanaście i są rozmieszczone w równych odległościach.

W mezoterapii wykorzystujemy ostatnio bardzo modne osocze bogatopłytkowe. Jest to jeden z bardzo skutecznych preparatów. Osocze pozyskuje się z krwi pacjenta. Zawiera ono mnóstwo substancji czynnych i naturalnych czynników wzrostu biorących udział w naprawie, przebudowie i regeneracji tkanek, oraz w produkcji kolagenu i biostymulacji.

Następnym produktem do mezoterapii są stymulatory tkankowe. Są to preparaty o przedłużonym działaniu biorące udział w przebudowie skóry, wypełnieniu jej, odświeżeniu, odnowieniu.

Mezoterapia może być wykonywana niezależnie od wieku. W zależności od potrzeb skóry, wykonujemy ją odpowiednio dobranymi preparatami.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz