Nahorny Trio na finał wakacji

Reklamy

SOCHACZEW III Sochaczewski Festiwal Jazzowy zakończył się w niedzielę, 29 sierpnia występem wybitnego polskiego jazzmana, Włodzimierza Nahornego i jego przyjaciół. Artysta jest znany nie tylko w Polsce, ale też na świecie, jako muzyk jazzowy, pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer od początku lat 60. minionego wieku.

 Włodzimierz Nahorny jest niezmordowany i cały czas twórczy w swych działaniach. To niekwestionowana gwiazda polskiego jazzu. Muzyk jest bardzo lubiony przez publiczność z uwago na ciekawy i różnorodny repertuar. Jest on laureatem Złotego Fryderyka, wykładowcą akademickim, twórcą wielu nagrań i koncertów. Ma na swym koncie kilkadziesiąt płyt. Komponował też muzykę filmową i teatralną. Nagrywał także z zespołem Breakout. Za zasługi dla polskiej kultury Włodzimierz Nahorny odznaczony został Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W ubiegłym roku otrzymał Koryfeusza Muzyki Polskiej 2020 – Nagrodę Honorową za całokształt działalności artystycznej.

W sochaczewskim amfiteatrze wystąpił z kontrabasistą Mariuszem Bogdanowiczem oraz perkusistą Piotrem Biskupskim, z którymi stworzył przed laty trio. To w sumie najdłużej grające trio jazzowe w Polsce.

– Z początku graliśmy od przypadku do przypadku, ale potem zgraliśmy się tak bardzo, że świetnie nam się wspólnie nadal gra. Włodek jest bardzo twórczy i wspaniały w tym, co robi, a granie z nim to jedna, wielka, wspólna przygoda, która nie ma końca – stwierdził Mariusz Bogdanowicz, który w trakcie koncertu zapowiadał kolejne utwory.

Trio przedstawiło jazzowe ballady ze swej najnowszej płyty wydanej w tym roku.

– Prezentujemy zarówno na koncercie, jak i na płycie nagrania melodyjne i łagodne, bo tego nam właśnie teraz, w obecnej sytuacji bardzo brak – ciepła, radości i muzyki, no i bliskości oraz ludzkiej więzi. A to dają te utwory. I to chcieliśmy oferować w trakcie koncertu – zapowiedzieli artyści.

Zaprezentowane zostały m.in. „Okruchy z dzieciństwa ballade book”, „Kot Cynamon” oraz na bis kompozycja „Twój portret” na specjalne życzenie publiczności. Potem chętni mogli nabyć płyty i otrzymać na nich autografy muzyków.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz