Muzycznie i charytatywnie

fot.podglądowe

Przed nami wydarzenie, którego dawno nie było w gminie Nowa Sucha. Zapraszamy na wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny tak muzyczny festyn gminny – „Pożegnanie wakacji”, który odbędzie się w Kozłowie Biskupim na terenie targowiska gminnego przy ul. Akacjowej.

Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 21 sierpnia, w godzinach 15.00-22.00. Będą liczne atrakcje, m.in. duża dawka dobrej tanecznej muzyki – występy sceniczne, konkursy, dmuchańce dla najmłodszych, pokazy rękodzieła ludowego, a wszystko to w szczytnym celu.

Pomoc dla Antosia

Organizatorzy festynu, czyli Koło Gospodyń Wiejskich Kreatywni w Kozłowie Biskupim i Kornelinie, będą zbierać środki pieniężne dla chorego chłopca – Antosia Wysockiego, mieszkańca Kozłowa Biskupiego, który zmaga się mimo młodego wieku, z ciężkimi chorobami. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Maciej Mońka, a imprezę poprowadzi Daniel Janiak.

Roczny Antoś urodził się jako wcześniak w 35 tygodniu ciąży, poważniejsze choroby, jakie już zdiagnozowano u niego to: przepuklina oponowo-rdzeniowa (rozszczep kręgosłupa), wodogłowie, pęcherz neurogenny, niedowład lewej kończyny dolnej, tachykardia, wodniaki jąder, garb kostny kręgosłupa, skolioza, kyfoza, jamistość rdzenia kręgowego, zakotwiczony rdzeń kręgowy, Zespół Chariego 2, kraniosynostoza… i jeszcze kilka drobniejszych schorzeń… Stąd też podczas festynu przeprowadzona zostanie loteria, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie chłopca. Organizatorzy przygotują punkt, w którym będzie można też oddawać nakrętki.

Dla ciała i ducha

A co ponadto? Będzie muzycznie, tanecznie i rekreacyjnie – moc atrakcji dla dorosłych i dzieci. Na scenie wystąpią: „Nasz Czas” z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Folklorek” z Sochaczewskiego Centrum Kultury, Zespół Muzyczny „Dobranocka”, a także takie zespoły muzyczne jak: Lover Man, Soleo i DJ Piasek.

To nie wszystko. Gdy muzyka będzie rozkręcać mieszkańców, najmłodsi będą mogli skorzystać z przygotowanych dmuchanych zjeżdżalni, malowania buziek czy zaplatania kolorowych warkoczyków. Będą też skręcane balony, bańki mydlane.

Organizatorzy pomyśleli też o czymś „na ząb”. Będzie strefa gastronomiczna i ogródek piwny. Zapraszamy do namiotu KGW Kreatywni, gdzie przygotowane będą do degustacji najlepsze wyroby cukiernicze i nie tylko.

Festynowi towarzyszyć będzie także pokaz ratownictwa medycznego czy rękodzieła ludowego, konkursy dla dzieci i dorosłych. Pojawi się mobilny punkt szczepień w ramach akcji Narodowego Programu Szczepień. „#SzczepimySię z KGW”. A kto jeszcze nie skorzystał, będzie miał na miejscu możliwość spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Kreatywni – Koło Gospodyń Wiejskich w Kozłowie Biskupim i Kornelinie już dziś zachęca do zarezerwowania sobie sobotniego popołudnia i odwiedzenia targowiska gminnego w Kozłowie Biskupim, ul. Akacjowa. Dodajmy, że patronat medialny nad imprezą objął m.in. Express Sochaczewski.

Zapraszamy – czekamy na Państwa już w sobotę, 21 sierpnia.

Martyna Kowalik KGW „Kreatywni”/ opr. dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz