Końca remontu nie widać

Fot.: Jerzy Szostak
Reklamy

Jeszcze tylko dwa tygodnie, według podpisanej umowy, kierowcy muszą znosić męczarnie związane z zamknięciem dla ruchu kołowego ulicy 15 Sierpnia – na odcinku od ulicy Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa. Jednak nie wszyscy są optymistami, wierzącymi że ulica zostanie otwarta dla samochodów 1 września.

Patrząc na to, co się tutaj dzieje, człowiekowi po prostu ręce opadają. Ulica jest rozgrzebana i końca tego bałaganu nie widać. Jak oni chcą to skończyć do 1 września? Bowiem patrząc na postęp prac, to jak zakończą je   do listopada, to będzie sukces – powiedział nam jeden z mieszkańców ulicy 15 Sierpnia. Być może jednak jego przepowiednie się nie sprawdzą i inwestycja zostanie zakończona w zapowiadanym terminie. A ten został wyznaczony na 1 września. Tak było pierwotnie.

Potem jednak nastąpiła zmiana i jak poinformował Urząd Miejski w Sochaczewie: „W związku z przedłużającym się procesem uzgodnień tymczasowej organizacji ruchu dla remontowanego obecnie odcinka ulicy 15 Sierpnia, wykonawca prac wystąpił z wnioskiem o przesunięcie o miesiąc terminu oddania do użytku przebudowanej drogi. Po szczegółowej analizie wniosku firmy Strabag, ratusz zgodził się, aby ostatnie prace związane np. z porządkowaniem placu budowy i malowaniem pasów wykonawca mógł prowadzić do końca września, a nie jak pierwotnie planowan do końca sierpnia br.”.

Czy tak się stanie, trudno powiedzieć. Ale nawet gdyby nastąpiło kolejne przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, to i tak warto poczekać. Tym bardziej, że dzięki prowadzonym i już wykonanym pracom ulica 15 Sierpnia zostanie w końcu wyremontowana na całej swojej długości, czyli od granic miasta w Kozłowie Biskupim do skrzyżowania z ulicami Traugutta i Licealną. Przypomnijmy, że część ulicy została wyremontowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a pierwszy fragment najdłuższej sochaczewskiej arterii, który jest zarządzany przez miasto, został zmodernizowany w ubiegłym roku. Natomiast miejski samorząd przystąpił do przebudowy ostatniego odcinka 15 Sierpnia, będącego w jego zarządzie.

Przypomnijmy, że koszt drugiego etapu przebudowy wynosi 3 445 815 zł. Połowa środków potrzebnych na realizację inwestycji pochodzi z dotacji, jaką miejski samorząd otrzymał z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Prace obejmują odcinek ulicy o długości 935 metrów: od ulicy Broniewskiego do obwodnicy miasta. Oprócz samej jezdni zostaną ułożone nowe chodniki oraz wydzielone pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni. Ułożona zostanie również kanalizacja deszczowa oraz przebudowane skrzyżowania z ulicą Okrzei i z ulicą Łuszczewskich. Powstaną także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe dla samochodów oraz zostaną ustawione nowe latarnie.

Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz