Hala rośnie jak grzyby po deszczu

To największe przedsięwzięcie budowlane w ostatnich latach realizowane przez samorząd powiatowy. Budowa hali sportowej przy sochaczewskiej „Osiemdziesiątce” trwa w najlepsze. Już nie tylko prace w ziemi, ale widać, jak rosną poszczególne elementy obiektu.

Po postawieniu słupów konstrukcji można wyobrazić już sobie jego zarys i wielkość. Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa. Koszt wynosi ok. 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy minister Maciej Małecki. – Prace idą zgodnie z planem. W najbliższych dniach będą wykonywane warstwy posadzkowe z gruntu, a także skupimy się na izolacji fundamentów. Wylane zostaną fundamenty pod budowę łącznika hali z obiektem socjalnym – mówi Michał Felczak, kierownik budowy.

Przypomnijmy, budowa hali wraz z łącznikiem i pomieszczeniami towarzyszącymi przy istniejącym budynku ZS CKP rozpoczęła się w czerwcu br. Hala sportowa składać się będzie z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 m x 40 m przystosowanego do rozgrywania spotkań w dyscyplinach takich jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, badminton. Pozostałe wyposażenie hali to oczywiście m.in. drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, siatki ochronne na okna i trybuny, kotary grodzące, siedziska na trybuny oraz tablica wyników sportowych. Powstać ma też zatoka dla osób niepełnosprawnych, szatnie z natryskami, toalety. Na piętrze wybudowane zostaną pomieszczenia magazynowe, toalety, pomieszczenia porządkowe, trybuny sportowe przeznaczone dla 136 osób, szatnie. Będzie też sala ćwiczeń, siłownia, sala fitness oraz sala konferencyjna. Na parterze powstanie wiatrołap, hol, pomieszczenia porządkowe, kotłownia gazowa, szatnia i magazyn sprzętu sportowego. Powierzchnia zabudowy dla budynku projektowanego wynosi 1 416,70 m2, powierzchnia użytkowa (parter) 1 300,90 m2, zaś powierzchnia użytkowa piętra 306,00 m2. Teren szkoły zostanie powiększony o dodatkowe miejsca parkingowe przy hali sportowej. Przewidywany termin zakończenia realizacji inwestycji to koniec 2022 roku.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz