Festyn na targowisku

nasz patronat

NOWA SUCHA W sobotę, 21 sierpnia odbył się festyn na terenie targowiska gminnego przy ul. Akacjowej w Kozłowie Biskupim. W programie było dużo tanecznej muzyki, park dmuchańców i wiele atrakcji dla najmłodszych, jak również pokazy rękodzieła ludowego.

Na scenie wystąpiły znane i lubiane przez mieszkańców zespoły – „Nasz Czas” z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, Zespół Pieśni i Tańca „Folklorek” z SCK w Sochaczewie, „Dobranocka”, a także zespoły Lover Man, Soleo i DJ Piasek.

W trakcie festynu Koło Gospodyń Wiejskich Kreatywni w Kozłowie Biskupim i Kornelinie zbierało fundusze dla chorego Antosia Wysockiego, mieszkańca Kozłowa Biskupiego.

W namiocie gospodyń czekały degustacje smakołyków na słodko i na pikantnie.

Festynowi towarzyszył pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Pojawił się też mobilny punkt szczepień w ramach akcji Narodowego Programu Szczepień oraz możliwość spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.  Unikalnym fantem była biżuteria przekazana na aukcję przez żonę prezydenta RP, Agatę Kornhauser – Dudę.

– To biżuteria kolekcjonerska z bursztynem oraz spinki z orłem Prezydenta RP. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że zrobimy dla tych przedmiotów osobną, specjalną licytację, w późniejszym terminie, gdyż dzięki temu zbierzemy, mam nadzieję więcej pieniędzy na leczenie Antosia – wspomniała Martyna Kowalik z KGW Kreatywni.

Pomimo to z aukcji zebrano bardzo wiele funduszy na dalsze leczenie malca z Kozłowa. Na festynie był obecny mały Antoś wraz ze swoją mamą, która dziękowała za tak wielkie wsparcie w ratowanie jej dziecka.

BN

Fot. KGW Kreatywni

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz