Dożynkowo w Iłowie

Starosta sochaczewski Jolanta Gonta była gościem Dożynek Gminnych, które odbyły się 29 sierpnia w Iłowie. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w iłowskim kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, a potem barwny korowód dożynkowy przeszedł na pobliski stadion. Licznie zgromadzona publiczność z ochotą uczestniczyła w przygotowanym tam festynie.

– Szczególnym źródłem godności pracy na roli jest efekt tej pracy – chleb, od pokoleń będący symbolem dożynek. Obecnie w naszej małej ojczyźnie mimo wszystkich trudności chleba i żywności nie brakuje. To dzięki temu, że rolnicy często od pokoleń swoją pracę wykonują z poczuciem misji i obowiązku patriotycznego. Dzisiejsi rolnicy są coraz lepiej wykształceni, słusznie oczekują stwarzania warunków do zrównoważonego rozwoju w każdej dziedzinie. Nasz samorząd chcąc sprostać oczekiwaniom mieszkańców stara się pozyskiwać środki zewnętrzne i to się udaje – mówił wójt Jan Kraśniewski, organizator wydarzenia.

Wśród gości byli m.in.: Michał Orliński – dyrektor biura poselskiego ministra Macieja Małeckiego,  Elwira Chodakowska – Malara reprezentująca KRUS, Aneta Roskosz – przewodnicząca MIR w powiecie sochaczewskim, samorządowcy w gminy Iłów.

– Bardzo dziękuję samorządowi za zaproszenie. Jestem tu po raz kolejny i przybywam tu z wielką radością, bo widzę, jak gmina się rozwija. Powiat sochaczewski bardzo chętnie prowadzi inwestycje na ziemi iłowskiej (przykład drogi w Miękinkach), co jest efektem bardzo dobrej współpracy z wójtem, ale i Mazowiecką Izbą Rolniczą, reprezentowana przez Anetę Roskosz, która przedstawia nam problemy rolników – mówiła starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta.

Poza częścią oficjalną, na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym występy sceniczne. Był I Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich w Iłowie, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, konkursy i koncerty z repertuarem folklorystycznym i ludowym. Na iłowskiej scenie wystąpiły też Klub Senior+, Zespoły Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie – Iłowiacy, Bomble, Alter Ego, Teraz My – oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ze Szczawina Kościelnego. Gwiazdą wieczoru był Szymon Wydra i Zbigniew Suski. Dożynkowa impreza zakończyła się brawurowym występem zespołu Nasz Czas oraz „potańcówką na dechach”.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz