Dożynki Powiatowe 19 września w Rybnie

fot. podglądowe
Reklamy

Zwieńczeniem tegorocznych żniw będą Dożynki Powiatowe. Jak co rok święto to gromadzi w jednym miejscu rolników i mieszkańców wsi z terenu całego powiatu sochaczewskiego. W tym roku gospodarzem dożynek będzie gmina Rybno, stąd też Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Urząd Gminy w Rybnie – zapraszają rolników, jak również całą społeczność naszego powiatu do czynnego udziału w uroczystościach dziękczynnych za tegoroczne plony. A te odbędą się w niedzielę, 19 września.

Samorząd powiatowy kultywuje tradycję dożynek każdego roku. Mimo wciąż obowiązujących obostrzeń pandemicznych uroczystości ograniczone zostaną, tak jak przed rokiem, tylko do części kościelnej. Ostatni raz gmina Rybno była gospodarzem dożynek powiatowych w 2008 roku, stąd też władze tej gminy z nieskrywanym entuzjazmem i zadowoleniem wyraziły chęć współorganizacji tegoż wydarzenia właśnie w Rybnie. W tym roku z uwagi na pandemię, niestety organizatorzy nie przewidują ani korowodu dożynkowego, ani występów scenicznych czy festynu z licznymi atrakcjami, który zawsze towarzyszył dożynkom. Uroczysta msza święta odprawiona zostanie o godzinie 12.00 w parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie, podczas której nastąpi poświęcenie przyniesionych przez reprezentacje gmin – przed ołtarz misternie wykonanych wieńców dożynkowych, bochnów chleba czy złożonych darów ołtarza. Po mszy, przed kościołem nastąpi obrzęd dzielenia chlebem z uczestnikami dożynek. Będzie czekać też darmowa grochówka a towarzyszyć temu będzie muzyczny występ w wykonaniu Sochaczewskiej Orkiestry Dętej.

Na Dożynki Powiatowe do Rybna zapraszają Jolanta Gonta, starosta sochaczewski oraz Damian Jaworski, wójt gminy Rybno a także proboszcz ks. Zbigniew Łuczak.

Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali konkursy o charakterze dożynkowym na kilka dni przed planowanymi uroczystościami. O szczegółach informować będziemy na stronie internetowej www.powiatsochaczew.pl oraz na profilu fb Starostwa, jak również w radio i prasie.

Partnerem Strategicznym Dożynek Powiatu Sochaczewskiego jest PGNiG.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz