Dofinansowanie na remont ośrodka

GRANICA Kampinoski Park Narodowy podpisał 10 sierpnia umowę na dofinansowanie remontu Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy. Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego ośrodek ten odzyska swój dawny klimat.

– Mamy powód do radości. Podpisaliśmy kolejną umowę na dofinansowanie projektu, dzięki któremu nasz ośrodek dydaktyczno–muzealny będzie wyglądał dużo lepiej. Czek jest symboliczny, ale dofinansowanie już bardzo realne i jak na nasze potrzeby odczuwalne. Przed nami wciąż jeszcze są prace remontowe i konserwatorskie, które obejmą remont posadzek, ścian, wstawienie okien, drzwi i ścianek działowych. Konserwacji poddane będą zabytkowe piece kaflowe. Powstanie sala audiowizualna oraz pracownia wraz z zapleczem technicznym, a zabudowania gospodarcze będą w przyszłości zapleczem sanitarno-technicznym – informuje Mirosław Markowski, dyrektor KPN.

Jak zaznacza, w dalszym ciągu do zrobienia jest bardzo wiele, ale otrzymane dofinansowanie pozwala każdego dnia zbliżać się do finału prac nad rewitalizacją zabytkowych obiektów leśnej architektury drewnianej w Granicy.

Projekt, na który KPN zyskał dofinansowanie: „Zwiększenie atrakcyjności kulturalnej zabytkowego kompleksu budynków Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy”, uzyskał wsparcie z działu dotyczącego dziedzictwa kulturowego z projektu „Wzrost regionalnego potencjału turystycznego poprzez ochronę obiektów zabytkowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Umowę ze strony Urzędu Marszałkowskiego podpisał Adam Struzik, marszałek województwa, a ze strony KPN Mirosław Markowski, dyrektor Parku. Ogólna wartość projektu to 912 411,52 złotych, w tym wydatki kwalifikowane 729 297,98 złotych. Dofinansowanie unijne sięga 583 438,37 złotych.

BN

Fot. KPN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz