Bofzin na wystawie z okazji 80-tych urodzin Mistrza

Reklamy

Z okazji 80-tych urodzin Grzegorza Rosińskiego Galeria Ilustracji i Komiksu Polishcomicart.pl udostępniła do zwiedzania wyjątkową ekspozycję prac tego Artysty. Łukasz Kuciński, również znany jako Bofzin został zaproszony na oprowadzanie kuratorskie w towarzystwie Artysty, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o przebiegu swojej pracy, a także procesach tworzenia jego dzieł.

Jubileuszowa Wystawa prezentuje prace z całego dorobku artysty. Dodatkowo można na niej zobaczyć również obiekty, których nie prezentowano do tej pory nigdzie na świecie. Powszechnie wiadomo, że seria „Thorgal” jest najbardziej znanym tytułem Grzegorza Rosińskiego. Stąd też eksponowanych jest to sporo oryginalnych plansz tej serii. Co warte podkreślenia: prac bardzo różnorodnych – bo wykonanych wieloma technikami, od szkicu do oleju na płótnie. Ponadto wśród eksponatów uwagę przyciągają rzeźby Rosińskiego, będące rodzajem studium postaci do szkiców; a także nowe, kolorowe figurki różnych postaci z serii.

Galeria Ilustracji i Komiksu „Polishcomicart” przy ul. Mackiewicza 3/5 w Warszawie jest naprawdę wyjątkowym miejscem. Wartym polecenia i wartym odwiedzenia nie tylko przez fanów komiksów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz