Antyszczepionkowcy pod przychodnią

Fot. MerdialInfoTvPL

MŁODZIESZYN Nie tylko w Grodzisku Mazowieckim doszło do wtargnięcia antyszczepionkowców do punktu szczepień przeciwko covid-19. Podobny incydent miał również miejsce w Młodzieszynie. Z tym, że nie doszło tam do przepychanek z policją.

W niedzielę, 25 lipca na terenie parku w Młodzieszynie odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowo i wesoło”. Była to pierwsza impreza plenerowa zorganizowana przez dla mieszkańców przez gminny samorząd po przerwie związanej z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z epidemią koronawirusa. Podczas trwania imprezy mieszkańcy gminy mogli między innymi zaszczepić się przeciwko covid-19 w Przychodni Medycyny Rodzinnej „Zdrowie” w Młodzieszynie. Nikt nie przypuszczał, że imprezę dla propagowania swoich idei spróbują wykorzystać członkowie Polskich Żółtych Kamizelek, którzy są m.in. przeciwnikami szczepień.

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że grupa antyszczepionkowców najpierw udała się do parku, gdzie rozmawiała z mieszkańcami Młodzieszyna, próbując ich przekonać, że prowadzone obecnie szczepienia są szkodliwe dla naszego zdrowia. Ich poglądy, jak można to obejrzeć na opublikowanych w internecie filmie, spotkały się ze zrozumieniem mieszkańców. To prawdopodobnie spowodowało, że antyszczepionkowcy postanowili udać się do przychodni zdrowia w Młodzieszynie, gdzie tego dnia prowadzono szczepienia.

Jedna z członkiń PŻK weszła do punktu szczepień, gdzie m.in. pytała pracowników przychodni, czy informują pacjentów, że ci są poddawani eksperymentom medycznym. Pozostali członkowie grupy czekali na zewnątrz, rozłożywszy sprzęt nagłaśniający. Próbowali również przekonać idących na szczepienia, aby tego nie robili. Należy dodać, że akcja miała bardzo spokojny przebieg.

Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Po rozmowie z funkcjonariuszami, członkowie PŻK opuścili teren przed przychodnią.

Jak wynika z naszych informacji, policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie zakłócenia spokoju i niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz przychodni.

Jerzy Szostak

Fot. MerdialInfoTvPL

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz