Aktualności iGamingu

fot.pixabay

Aktualności iGamingu

Rynek gier wideo zmienia się błyskawicznie, nowości różnego rodzaju pojawiają się na nim co chwilę. W tym zalewie tytułów można z łatwością przeoczyć różne ciekawe pozycje, przecież w obecnych czasach pandemii sporo czasu spędzamy w domu. Zatem bez wątpienia masz też sporo okazji do grania w gry wideo… I to nie tylko w proste gry przeglądarkowe, maszyny slotowe typu Mayana online, czy też pasjanse. Zobaczmy zatem, co można zagrać z grona poważnych, wysokobudżetowych gier komputerowych, które pojawiły się na rynku w ostatnim czasie. Oto kilka naszych propozycji:

FIFA 21 lub Pro Evolution Soccer 2021

Na początek wybieramy pozycje sportowe, a konkretnie dla miłośników piłki nożnej. W tej konkretnej kategorii od zawsze triumfy święcą dwie główne serie produktów. Są to FIFA, za którą stoi koncern EA Sports oraz Pro Evolution Soccer autorstwa Konami. Obie te gry co roku otrzymują nową edycję dysponującą licznymi udoskonaleniami, czy to pod względem algorytmów gry, czy też wyglądu. Dodatkowo mamy także oczywiście aktualne składy i liczne tryby gry, zarówno wieloosobowe przez Internet, jak i dla pojedynczego gracza.

Który konkretnie tytuł wybrać? To zależy od tego, czego oczekujesz. Ogólna opinia panująca wśród graczy głosi, że pod względem czystej przyjemności z grania lepsza jej seria FIFA. Plus jej ogromną przewagą nad konkurentem jest liczba dostępnych licencji na prawie wszystkie kluby, reprezentacje i zawodników. Z kolei seria Pro Evolution Soccer jest o wiele trudniejsza z racji bardziej symulacyjnego podejścia uwzględniającego między innymi aspekty fizyczne. Na przykład w grach z serii FIFA nie stanowi żadnego problemu długie podanie w poprzek boiska przy deszczowej i wietrznej pogodnie. Zawodnik przyjmie piłkę bez problemu i będzie gotowy do jej rozegrania. Z kolei w grach z serii PES takie zagranie wymaga po pierwsze odpowiedniej mocy i kierunku zagrania piłki, a po drugie adresat podania musi dysponować odpowiednio wysokimi umiejętnościami technicznymi, a nawet wtedy może się zdarzyć mały problem z opanowaniem piłki. Z kolei gracz mający parametry przeciętne (jak większość graczy z reprezentacji Polski) w takiej sytuacji albo przyjmie piłkę nieudolnie tak, że mu ona odskoczy na kilka metrów, albo przez chwilę będzie musiał popracować nad jej opanowaniem – klatka, udo, noga itp.

To są pewne niuanse, które znacząco wpływają na odbiór obu gier. Początkujący gracze powinni wybrać raczej serię FIFA, natomiast ci, którzy zwracają uwagę na mnóstwo szczegółów, będą bardziej usatysfakcjonowani graniem w Pro Evolution Soccer.

NBA 2K21

Skoro wspomnieliśmy już o grach piłkarskich, to pociągniemy nieco tematykę sportową i wspomnimy też o grze koszykarskiej. Jest nią NBA 2K21, produkt firmy 2K Sports. Tak naprawdę to nie ma sensu wspominać o jakiejkolwiek konkurencji, ponieważ seria NBA 2K już od lekko, licząc dekady żadnego poważnego rywala, nie ma. Jak co roku mamy tutaj udoskonalony model rozgrywki, poprawione aspekty wizualne, nowe tryby gry i oczywiście doskonale odwzorowanych graczy, na których ciałach można dostrzec nawet ich tatuaże, a ponadto każdy z nich ma swój charakterystyczny sposób poruszania się, zagrywki oraz nawet nagrane głosy zgodnie z oryginałem! Do tego dochodzi także profesjonalny komentarz prezentowany nam przez zawodowych sprawozdawców sportowych oraz byłych zawodników i trenerów, wśród których znajdziemy między innymi nawet samego Steve’a Kerra, mistrza NBA jako zawodnik w barwach Chicago Bulls oraz mistrza w roli trenera Golden State Warriors.

Medal of Honor: Above and Beyond

Teraz przenieśmy się w zupełnie inne rejony gier komputerowych. Prezentujemy Ci kolejną odsłonę niezwykle popularnych strzelanek z widoku z pierwszej osoby, czyli najnowszy rozdział serii Medal of Honor. Przenosimy się do czasów II wojny światowej, gdzie możemy wskoczyć w buty agenta OSS (czyli Office of Strategic Services, instytucji będącej bezpośrednim przodkiem CIA). Naszym zadaniem będzie jak zwykle walka z Niemcami i wykonywanie różnorodnych misji. Co ciekawe, nie bierzemy udziału w standardowej walce zbrojnej, ale w dużej mierze także w zadaniach o charakterze szpiegowskim, czyli skradankowym.

Co ważne, gra ta powstała z myślą o wirtualnej rzeczywistości, zatem do grania będzie potrzebować niezbędnych akcesoriów takich jak na przykład Oculus Rift, albo też HTC Vive. Niemniej jednak, jeśli już dysponujesz tego typu sprzętem, to bez wątpienia Medal of Honor: Above and Beyond powinna stać się dla Ciebie pozycją obowiązkową.

Desperados III

Cofnijmy się teraz w czasie jeszcze bardziej, bo do epoki Dzikiego Zachodu. Tym razem prezentujemy Ci trzecią część z serii gier strategicznych w czasie rzeczywistym, czyli Desperados. Pierwsze dwie części tej serii pojawiły się na początku poprzedniej dekady. W trzecim kwartale tego roku wyszła natomiast kolejna odsłona tego tytułu. Za jej stworzenie odpowiada firma Mimimi Games, która ma na koncie między innymi taki hit jak Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Ta gra wykorzystuje ciekawą mechanikę, bo jest to widok z góry, izometryczny, a postaci wrogie mają zaznaczone na zielono pole widzenia. Jeśli gracz pojawi się w tym zielonym obszarze, wróg wznieci alarm, niwecząc nasze poczynania.

Mamy do wykonania szereg misji, które prowadzą nas do głównego celu, jakim jest zemsta za zamordowanie ojca głównego bohatera gry, rewolwerowca Johna Coopera. Towarzyszą nam pomocnicy, tacy jak zabójca i lekarz McCoy, atrakcyjna Kate, wiedźma z Nowego Orleanu Isabelle czy też osiłek i myśliwy Hektor. Gra jest niezwykle wciągająca, trudna i zapewniająca mnóstwo satysfakcji.

Cyberpunk 2077

Nie mogliśmy w naszym artykule pominąć niewątpliwego hitu na skalę światowej, jaką jest wyprodukowana przez polskie studio gra CD Projekt RED gra Cyberpunk 2077. Jest to gra typu S-F, która przenosi gracza do roku 2077. Wkraczamy w mroczne miasto o nazwie Night City, rządzone przez gangi i będące areną nieustannych starć o dominację. Do tego znaczącą rolę odgrywają w nim roboty. Gracz będzie miał do wykonania mnóstwo misji, zarówno z wątku głównego, jak i niezliczonych pobocznych, może podejmować się różnych rodzajów aktywności, albo po prostu swobodnie poruszać się po mieście.

Gra cechuje się znakomitą grafiką i grywalnością oraz poziomem złożoności niespotykanym do tej pory w świecie gier wideo. Czasami warto więc wykorzystać wszystkie bonusy w kasynie VulkanVegas i spojrzeć na najnowsze dokonania w świecie gier wideo, by się przekonać, na co pozwala nam współczesna technologia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz