Lifting placów zabaw

Fot.: Jerzy Szostak
Reklamy

W ciągu najbliższych trzech miesięcy sochaczewskie place zabaw przejdą całkowitą metamorfozę. Powstanie także nowy, środowiskowy plac zabaw przy ulicy Traugutta na terenie Przedszkola numer 1.

 To, o czym informowaliśmy niedawno w „Expressie Sochaczewskim”, staje się faktem. Jeszcze w tym roku zostanie całkowicie przebudowany plac zabaw na terenie Przedszkola nr 1. Miasto ogłosiło w ubiegłym tygodniu przetarg na wykonanie projektu jego przebudowy oraz dostarczenia nowych urządzeń do zabawy.

 Szlifowanie kondycji

Jak można przeczytać w specyfikacji przetargowej, stary plac zabaw przy najstarszym sochaczewskim przedszkolu przejdzie w tym roku całkowitą metamorfozę. Wymienione zostaną nie tylko zniszczone urządzenia do zabawy, ale także dokupione nowe. Wśród tych ostatnich znajdą się: piramida linowa stożkowa, zestawy zabawowe ze zjeżdżalniami, wieżami, mostkami i piaskownicą. Do tego dojdzie m.in. huśtawka wahadłowa typu gniazdo i dwie huśtawki deskowe, huśtawka wahadłowa, kosz do koszykówki, trampolina.

Jakby tego było mało, to najmłodsi mieszkańcy Sochaczewa będą mogli podczas zabawy skorzystać również z huśtawki wagowej, bujaków na sprężynach, karuzel z platformą. Nie zapomniano także o podtrzymywaniu kondycji maluchów. Tę będą mogły szlifować na zestawie sprawnościowym. W jego skład będzie wchodziła m.in. drabinka linowa oraz równoważnia.

Dodajmy, że na przebudowę placu i montażu urządzeń do zabawy zwycięzca przetargu będzie miał 3 miesiące od podpisania umowy.

Metamorfoza placów

Ale na tym nie koniec inwestycji miejskiego samorządu w sochaczewskie place zabaw. Te do października zostaną doposażone w urządzenia do integracji sensorycznej, czyli takie, z których bez problemu będą mogły korzystać m.in. dzieci niepełnosprawne. Te pojawią się na placach zabaw przy Alei 600-lecia (os. komunalne), ul. Korczaka, ul. Kozubowskiego, ul. Żwirki i Wigury, ul. 1 Maja, ul. Mickiewicza, ul. Fabrycznej, ul. Raczkiewicza, ul. Grunwaldzkiej oraz ul. Chabrowej.

Podobne urządzenia zostaną zamontowane na Ogródku Jordanowskim przy Alei 600-lecia, który – jak zapowiadają władze miasta – przejdzie w ciągu najbliższych dwóch lat całkowitą metamorfozę. Pojawią się nie tylko nowe urządzenia do zabawy. Ogródek zostanie podzielony na strefy wiekowe, w tym strefę dla karmiących mam. Wokół wszystkich urządzeń zostaną zamontowane maty bezpieczeństwa, wymianie ulegnie także mała architektura oraz nawierzchnia alejek. Na placu pojawi się w końcu toaleta, z której bez problemu będą mogły korzystać dzieci z zaburzeniami ruchowymi. Zostanie ona wyposażona m.in. w automatyczne podajniki mydła, ciepłej wody i ciepłego powietrza. Znajdą się w niej również przewijaki.

Natomiast w tym roku na Jordanku miasto planuje zamontować m.in.: urządzenie do wspinaczki, huśtawkę dla dzieci niepełnosprawnych, karuzelę integracyjną z możliwością korzystania przez dzieci niepełnosprawne oraz urządzenia do integracji sensorycznej.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz