29 sierpnia – korekta rozkładu jazdy pociągów KM

Od niedzieli 29 sierpnia będzie obowiązywać kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany w rozkładzie są związane przede wszystkim
z kontynuacją prac na stacji Warszawa Zachodnia. Rozkład będzie obowiązywać
do 6 listopada br.

Kolejny etap prac na stacji Warszawa Zachodnia będzie się wiązał z wieczornymi i nocnymi utrudnieniami na podmiejskiej linii średnicowej oraz koniecznością skrócenia lub zmiany tras części pociągów KM. Prace i związane z nimi utrudnienia wpłyną także na skrócenie tras pociągów lotniskowych KM, które będą kursowały w relacji Modlin – Warszawa Centralna, nie dojeżdżając do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia pociągi KM nie zatrzymają się na stacji W-wa Zachodnia p.8. i będą kursować
w skróconej relacji do/z Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Utrudnienia będą dotyczyć także dalekobieżnej linii średnicowej, gdzie w dniach 1 – 7 października wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej relacji.

Dobrą wiadomością dla podróżnych jest powrót od 1 września pociągów, które nie kursowały
w wakacje.

Szczegóły zmian na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków w dniach 30 – 31 października oraz 6 listopada przełoży się na zmianę organizacji ruchu – część pociągów pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 Warszawa – Łowicz

Wciąż trwają prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. W związku z tym część połączeń na odcinku Sochaczew – Łowicz zostanie zastąpiona przez komunikację zastępczą. Ponadto w dniach 4 – 5 września ruch pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie będzie się odbywał po jednym czynnym torze.

KM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz