Zmiany w parafiach

fot. Parafia w Giżycach

POWIAT Podobnie jak i w poprzednich latach, także i w tym roku biskup Andrzej Franciszek Dziuba dokonał zmian personalnych w parafiach Diecezji Łowickiej. Decyzją biskupa swoich proboszczy zmienią parafie w Rybnie, Brzozowie i Giżycach.

Jak można przeczytać na stronie Diecezji Łowickiej, księdza Leszka Krześniaka, proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Brzozowie, zastąpi ksiądz Maciej Zakrzewski, który do tej pory był proboszczem parafii w Kiernozi. Z kolei ksiądz Andrzej Sałkowski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie, został mianowany proboszczem parafii w Sanikach. Natomiast jego miejsce zajmie ksiądz Zbigniew Łuczak, który pełnił funkcję proboszcza parafii w Witonii.

Zmiany czekają także parafię św. apostołów Piotra i Pawła w Giżycach. Jej dotychczasowy proboszcz ksiądz Rafał Banasiak został mianowany proboszczem w Kiernozi, a na jego miejsce został powołany ksiądz Bogumił Bartlewski, wikariusz z Żychlina.

Z kolei nowym wikarym w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie zostanie ksiądz Karol Chrapulski z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach oraz ksiądz Jakub Kita z Nowego Miasta nad Pilicą. Sochaczew opuści natomiast ksiądz Tomasz Staszewski z parafii św. Wawrzyńca, który zostanie wikarym w parafii NSPJ w Skierniewicach.

Z kolei do sochaczewskiego Domu Kapłana Seniora przeprowadzi się ksiądz Stanisław Dujka, dotychczasowy proboszcz parafii w Sannikach, a ksiądz Leszek Krześniak z Brzozowa trafi do Gruszczyn w diecezji radomskiej.

jur

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz