Złodzieje nie mają wakcji

fot.policja

Sezon urlopowo-wakacyjny sprzyja zwiększeniu się kradzieży i włamaniom. Policja apeluje o lepsze zabezpieczanie swych mieszkań i baczniejszą obserwację mieszkań sąsiadów, gdyż do akcji ruszyli złodzieje i włamywacze, którzy od dawna są na bakier z prawem. Wykorzystują okazje również ci, którzy dopiero wchodzą na przestępczą ścieżkę. Łatwy łup w niezabezpieczonych domach oraz w sklepach i na ulicy przyciąga amatorów lepkich rąk.

W pierwszych dniach lipca wpadło kilku złodziei, którzy dopuścili się przestępstw w warunkach recydywy. Jeden z mężczyzn, 37-latek z Sochaczewa, zachowywał się bardzo agresywnie. Jest on podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec pracownicy sklepu. Z ustaleń policjantów wynika, że groził kobiecie zniszczeniem towaru i wybiciem szyb w sklepowej witrynie. Nie są to jednak jedyne przestępstwa, o które jest on podejrzany.

 Kradną w żywe oczy

Z zebranego przez policję materiału wynika, że mężczyzna ma również na sumieniu kradzież dużego kontenera na odpady o wartości kilkuset złotych. Mieszkaniec Sochaczewa odpowie też za kradzież szczególnie zuchwałą. Wiedząc, że jest obserwowany przez obsługę sklepu, ukradł artykuły spożywcze, po czym zbiegł.

­– W ubiegłym tygodniu 37-latek został zatrzymany w centrum Sochaczewa. Mundurowi doprowadzili go do policyjnego aresztu. Udało się odzyskać kontener, który został ukradziony pod koniec czerwca – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Podejrzany 37-latek usłyszał łącznie cztery zarzuty, które dotyczyły kierowania gróźb karalnych, kradzieży i kradzieży szczególnie zuchwałej. Wszystkich przestępstw miał dopuścić się w warunkach recydywy. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania ze sprzedawczynią, wobec której kierował groźby. Mężczyźnie grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Amator perfum

Z kolei 23-latek z Sochaczewa odpowie za kradzieże kosmetyków i perfum w jednej z drogerii na terenie miasta. On także nie jest debiutantem. Mundurowi podejrzewają, że młody mężczyzna ma na sumieniu jeszcze inne przestępstwa.

23-latek zabrał ze sklepowych półek markowe perfumy i kosmetyki do makijażu. Przy każdej jego wizycie, a było ich kilka w ostatnich dniach, straty wyniosły kilkaset złotych.

Kryminalni szybko wpadli na trop złodzieja. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie podejrzany usłyszał już dwa zarzuty kradzieży. Policjantom powiedział, że sprzedał ukradziony towar. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Równie szybko policjanci ustalili i zatrzymali 32 -letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież pieniędzy wraz z biżuterią. Udało się im odzyskać część utraconej gotówki. Temu złodziejowi grozi także utrata wolności. Jednak z racji tego, że jest wielokrotnym recydywistą jego czyny – włamanie, kradzieże i posiadanie narkotyków, zagrożone są w sumie do 15 lat pozbawienia wolności. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów.

– Przypominamy, by przed wyjazdem uczulić sąsiadów na to, że nas nie ma, by zwrócili uwagę, czy nikt podejrzany pod drzwiami się nie kręci. Dodatkowo warto zabezpieczyć naszą własność dobrymi zamkami. Lepiej też przekazać na czas wyjazdu cenne rzeczy do bezpiecznej skrytki w banku lub rodzinie, by nie paść ofiarą włamywacza. No i nie informować wszystkich na portalach społecznościowych, że się wyjeżdża na długi urlop. Złodzieje też śledzą te portale i korzystają z okazji, gdy nie ma nikogo w domu – dodaje Agnieszka Dzik.

 Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz