Za miesiąc ruszają rozgrywki

fot. pixabay

PIŁKA NOŻNA   Piłkarskie wakacje są bardzo krótkie. Za miesiąc ruszają rozgrywki ligowe. Najwyższy czas rozpocząć treningi, rozegrać kilka sparingów, skompletować skład dający szansę na zwycięstwa oraz zapewnić płynność finansową.

Wiadomo już, z kim zagrają nasze drużyny (nie ma jeszcze terminarzy B-klasy). Wiadomo też, że nadchodzący sezon nie będzie łatwy. Sporo dobrych ekip mających chrapkę na awans będzie rywalizowało z naszymi powiatowymi drużynami.

Warszawska Liga Okręgowa, grupa II

Tradycyjnie rywalizacja w warszawskiej okręgówce będzie bardzo zacięta, a sporo drużyn może mieć ambicje, żeby awansować. Jednym z faworytów będą „Czarne Koszule” czyli Polonia Warszawa. Myślę jednak, że piłkarzy KS Teresin stać na wyrównaną walkę ze wszystkimi rywalami i być może na awans, o którym w Teresinie chyba wszyscy związani z futbolem od kilku lat marzą. Czasami marzenia lubią się spełniać.

KS Teresin rozpocznie rozgrywki wyjazdowym meczem z rezerwami Znicza Pruszków (14/15.08). Piłkarską jesień nasza drużyna zainauguruje przed własną publicznością 22/23.08, podejmując zawsze groźną drużynę LKS Chlebnia. Sierpniowe mecze zakończy wyjazd (27/28.08) do beniaminka KS Blizne.

W grupie II Warszawskiej Ligi Okręgowej oprócz KS Teresin zagrają: Polonia Warszawa, Ryś Laski, Błonianka II Błonie, Znicz II Pruszków, LKS Chlebnia, KS Blizne, Korona Góra Kalwaria, GKS Podolszyn, GLKS Nadarzyn, Laura Chylice, Grom Warszawa, Okęcie Warszawa, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, Pogoń II Grodzisk Mazowiecki oraz Sparta Jazgarzew.

Płocka Liga Okręgowa

W tej klasie ma rozpocząć Bzura Chodaków. Rok temu byłbym spokojny o wyniki biało-zielonych. Teraz raczej nie. Zmiany w zarządzie oraz na trenerskich stołkach, niestabilność finansowa czy wiele niewiadomych, jeśli chodzi o skład, powoduje niepokój. Sparingi oraz pierwsze mecze chodakowian zapewne wyjaśnią nam sytuację Bzury i określą kierunek, w którym ona popłynie. Jeśli natomiast chodzi o Unię Iłów sporo będzie zależało od atmosfery w drużynie oraz składu w jakim ten zespół będzie wybiegał na boisko. Z pewnością nasze drużyny nie mają pozycji pretendentów do awansu, ale raczej spokojnie powinny zapewnić sobie ligowy byt na kolejny sezon.

Bzura i Unia będą rywalizowały z: Mazurem Gostynin, Startem Proboszczewice, Stegnami Wyszogród, Kasztelanem Sierpc, Amatorem Maszewo, Spartą Mochowo, Skrwą Łukomie, Deltą Słupno, Błękitnymi Gąbin, Unią Czermno, Zrywem Bielsk i Orłem Goleszyn.

Terminarz

I kolejka (21/22.08)

Stegny Wyszogród – Bzura Chodaków

Amator Maszewo – Unia Iłów

II kolejka (28/29.08)

Bzura Chodaków – Mazur Gostynin

Unia Iłów – Sparta Mochowo

Warszawska Klasa A, grupa IV

Sporo ciekawych rzeczy może dziać się w A-klasie, gdyż trafiły do niej takie drużyny jak Olimpia Warszawa, Naprzód Brwinów oraz Piast Piastów. Są to zespoły o bogatej historii i pewnych aspiracjach, których gra w „Serie A” zapewne nie satysfakcjonuje. Piast Feliksów oraz Promyk Nowa Sucha nie będą miały łatwego zadania i prawdopodobnie o ligowy byt będą musiały ostro powalczyć. Obok naszych drużyn w lidze tej zagrają: Olimpia Warszawa, Partyzant Leszno, Naprzód II Stare Babice, Błękitni Korytów, Passovia Pass, LKS II Chlebnia, Zaborowianka Zaborów, Naprzód Brwinów, Piast Piastów, LKS Osuchów, Tur Jaktorów oraz Wrzos Międzyborów.

Terminarz

I kolejka (21/22.08)

Naprzód II Stare Babice – Piast Feliksów

Błękitni Korytów – Promyk Nowa Sucha

II kolejka (28/29.08)

Piast Feliksów – Błękitni Korytów

Promyk Nowa Sucha – Passovia Pass

Płocka Klasa A

Niestety po rocznej przerwie sochaczewski Orkan ponownie trafił na ten poziom ligowy. Teoretycznie podopieczni Andrzeja Grzybowskiego powinni ponownie awansować, ale jak będzie, boiskowa rzeczywistość pokaże.

Orkan rozpocznie rywalizację (21/22.08) od wyjazdu do Huragana Bodzanów. Drugi mecz rozegra u siebie (28/29.08) z ULKS Ciółkowo. Pozostałymi rywalami naszej drużyny będą: Zjednoczeni Bulkowo, Wicher Cieszewo, Polonia Radzanowo, Błyskawica Lucień, Skra Drobin, Szopen Sanniki, GKS Góra, Pogoń Słupia oraz Zorza Szczawin Kościelny.

Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz