Wzmacniają filary mostu

Fot.: Krzysztof Owczarczyk

SOCHACZEW Przebudowa mostu na Bzurze w ciągu ulicy Mostowej wchodzi w kolejną fazę. Po wyburzeniu części starej konstrukcji, w ubiegłym tygodniu przystąpiono to wzmacniania filarów przeprawy, na których zostanie ułożona nowa jezdnia.

Nowa jezdnia będzie miała siedem metrów szerokości. Wzmocnienie filarów oraz wybudowanie nowych przyczółków pozwoli na położenie pływy nośnej, po której będą mogły jeździć bez obawy tiry.

Przebudowa konstrukcji pozwoli na poszerzenie samej jezdni przeprawy, dzięki czemu pojawi się na niej w końcu chodnik dla pieszych. Będzie on usytuowany po lewej stronie przeprawy, idąc od strony Chodakowa. Natomiast po prawej stronie znajdzie się tzw. chodnik techniczny. Plan modernizacji przeprawy przewiduje także wybudowanie brakującego fragmentu chodnika w ciągu ulicy Brukowej oraz przebudowanie skrzyżowania Mostowej z ulicą 18 Stycznia, oraz drogi dojazdowej do samej przeprawy.

Dodajmy, że o przebudowie przeprawy w ulicy Mostowej mówiło się od kilkunastu lat. Choć była w coraz bardziej katastrofalnym stanie, to jego zarządcy, którym jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, nie udawało się pozyskać dofinansowania na jej remont. W dodatku starostwo miało problemy z innymi przeprawami, które musiało naprawiać w trybie expressowym, ponieważ dalsze ich użytkowanie groziło katastrofą budowlaną. Chodzi o rozsypujące się mosty na Bzurze w Kozłowie Biskupim i Kozłowie Szlacheckim, oraz przeprawę na Utracie w ciągu ulicy Młynarskiej.

Szansa na przebudowę mostu w ciągu ulicy Mostowej pojawiła się dopiero w 2018 roku. Wtedy to zawarto porozumienie pomiędzy Starostwem Powiatowym a samorządem Sochaczewa, o wspólnym opracowaniu dokumentacji technicznej modernizacji przeprawy. Natomiast dzięki pomocy posła Macieja Małeckiego powiatowi udało się pozyskać środki na remont przeprawy z budżetu państwa.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz