Wolontariusze pilnie poszukiwani

Reklamy

WYSZOGRÓD Choć do świąt Bożego Narodzenia jeszcze prawie pół roku, to w Wyszogrodzie już trwa poszukiwanie wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i tworzony jest zespół wolontariuszy, którzy będą pomagać nie tylko w czasie świąt, ale też przez cały rok. Zespół SuperW ma uczestniczyć w wielu akcjach dla potrzebujących i seniorów.

„Zostań Wolontariuszem Paczki w Wyszogrodzie i odmieniaj historie życia potrzebujących z twojej okolicy. To właśnie Ty możesz pomóc rodzinom w potrzebie, samotnym seniorom czy dotkniętym przez los wyrwać się z pułapki biedy, trudności i bezsilności i odzyskać godność. To Ty jesteś dla nich szansą” – apelują poszukujący liderów wolontariatu.

Zadaniem grup w SuperW będzie współtworzenie zespołu wolontariuszy, którzy będą aktywnie uczestniczyć w działaniach Szlachetnej Paczki, docierać do najbardziej potrzebujących rodzin oraz nawiązywać kontakt z tymi, którzy pragną pomóc w ramach Paczki. W działaniach jest także łączenie rodzin w potrzebie z darczyńcami, którzy zaangażują się w pomoc i organizację eventów pomocowych. Wolontariusze mają też przygotować grudniowy Weekend Cudów Szlachetnej Paczki.

Organizatorzy akcji zapowiadają, że największym zyskiem dla uczestniczących w działaniach wolontariuszy będzie rozwój osobisty i rozwój kompetencji, które sprawią, że będzie się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy, który zajmuje się zarządzaniem, organizacją eventów oraz pracą projektową. Zdobyte umiejętności interpersonalne i komunikacyjne są kluczowymi składnikami każdego sukcesu i pozwolą też na rozwinięcie szerokiego wachlarza kontaktów biznesowych, artystycznych, z urzędnikami różnych szczebli.

„Zgłoś się, jeśli ideały są dla ciebie ważne i pragniesz zmieniać świat. Masz motywację, chcesz podjąć wysiłek, potrafisz współpracować z innymi i jesteś otwarty na drugiego człowieka. A może masz zmysł organizacji, a zarządzanie ludźmi nie jest tobie obce? Chcesz nabrać doświadczenia w zarządzeniu projektami, mediami, a kontakt z mediami oraz instytucjami nie stanowi dla ciebie wyzwania, to zostań Liderem Szlachetnej Paczki Wyszogród i razem z zespołem wolontariuszy spraw, aby Mądra Pomoc dotarła tam, gdzie jest potrzebna” – zachęca SuperW.

Aby zostać wolontariuszem, trzeba mieć skończone 18 lat. Przy wieku minimum 16 lat, potrzebna zgoda rodziców. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.superw.pl

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz