Wójt Piotr Szymański rozdał stypendia dla uczniów szkół z Gminy Brochów

07.07.2021 aż 64 uczniów ze szkół z terenu Gminy Brochów otrzymało „Stypendium Wójta”. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w Domu Kultury w Tułowicach.

Taka nagroda przyznawana jest dzieciom, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w nauce, bądź odniosły wybitne sukcesy sportowe. Stypendia otrzymali uczniowie trzech szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Gminy Brochów w kategoriach:

  1. Uczniowie klas 4-6, którzy osiągnęli średnią ocen min. 5,2.
  2. Uczniowie klas 7-8, którzy osiągnęli średnią ocen min. 5,1.
  3. Za osiągnięcia sportowe na szczeblu min. powiatowym.

Szkoła Podstawowa w Brochowie, to aż 36 stypendiów za wyniki w nauce i 4 stypendia za osiągnięcia sportowe. Szkoła w Śladowie otrzymała 16 stypendiów za wyniki w nauce i jedno sportowe, zaś szkoła w Lasocinie – 7 stypendiów za wyniki w nauce.

To bardzo ważne, aby nagradzać wiedzę i ambicje najmłodszych, bo to właśnie oni są naszą przyszłością. Jestem bardzo dumny, że jest tak wielu uczniów, którzy swoją ciężką pracą osiągają doskonałe wyniki w nauce. Mam nadzieję, że stypendia będą zachętą dla pozostałej młodzieży. Gratuluję wszystkim, którzy osiągnęli tak wysokie wyniki. Doskonale zdaję sobie sprawę, że wymagało to ogromu pracy i wysiłku z Waszej strony, ale też wielu wyrzeczeń. Jestem dumny, że mamy tak zdolnych uczniów, co jest również zasługą ich nauczycieli, wychowawców i rodziców. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok w tak samo licznym lub liczniejszym gronie. Życzę Wam wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!” – powiedział Wójt Gminy Brochów, Piotr Szymański.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz