Ważny komunikat dla kierowców

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego
15 lipca firma Strabag, zajmująca się przebudową ulicy 15 Sierpnia, zamyka dla ruchu jej odcinek między ulicą Broniewskiego a obwodnicą miasta w Boryszewie. Zapowiada jednocześnie, że węzeł na skrzyżowaniu 15 Sierpnia z obwodnicą – pozostanie otwarty dla ruchu.

W związku z tym 15 lipca autobusy ZKM zaczną korzystać z objazdu. Jak informuje dyrektor ZKM Beata Furman, będzie on dotyczył wszystkich połączeń między przystankami Energop i stacją PKP, czyli większości obsługiwanych przez ZKM linii, tj: 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, LD.

– Nasz cel to utrzymanie połączeń autobusowych między południową częścią miasta a dworcem PKP, dlatego jedynym rozwiązaniem jest objazd obwodnicą. Wszystkie autobusy wyjeżdzające z PKP skręcą w ul. Żyrardowską. Tam będzie zlokalizowany przystanek na żądanie. Dalej autobusy pojadą obwodnicą i zjadą z niej w Boryszewie przy Sochaczewskim Centrum Kultury kierując się dalej w stronę Energopu. Objazd ten to w praktyce o 2,6 km dłuższa trasa i ok. 4-5 minut więcej czasu na jej pokonanie. Dlatego będzie to związane ze zmianami w całym rozkładzie jazdy – mówi dyrektor ZKM Beata Furman.

Płocka jednak od 14 lipca

Kolejna ważna dla kierowców informacja dotyczy ulicy Płockiej, gdzie firma Trakt układa kanalizację deszczową, która ma się połączyć z nowym zbiornikiem retencyjnym powstającym na terenie SUW Płocka.  Pierwotnie Trakt zapowiadał, że zamknie dla ruchu ulicę Płocką 9 lipca, jednak ze względu na przedłużające się prace na obecnie realizowanym odcinku zdecydował, że stanie się to dopiero od środy 14 lipca.

Zgodnie z pierwotną zapowiedzią, ZKM od 9 lipca zmienił trasę przejazdu autobusów linii nr 7 dojeżdżającej do Szkoły Podstawowej w Kątach. „Siódemka” kursuje w obie strony przez ul. Batalionów Chłopskich oraz miejscowości Altanka i Rozlazłów, z pominięciem przystanków na ul. Płockiej.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz